محرومیت تیم‌های ایرانی از میزبانی، دسیسه استکبار جهانی است

قزوین – ایرنا - مدیر کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: محرومیت میزبانی نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا دسیسه استکبار جهانی است و باید جامعه ورزش با اتحاد و همبستگی خود با آن مقابله کنند.

عباس علایی مقدم روز دوشنبه در حاشیه مجمع انتخاباتی رییس هیات ورزش‌های رزمی استان قزوین به خبرنگار ایرنا گفت: این اقدام کنفدراسیون فوتبال آسیا برای سلب حق میزبانی تیم‌های ایرانی براساس ملاحظات امنیتی را باید در دایره دشمنی استکبار جهانی با انقلاب اسلامی ارزیابی کرد.

وی اضافه کرد: امروز مساله فوتبال و ورزش جدا از موضوع سیاست نیست و استکبار جهانی با وارد کردن فشار از طریق ورزش قصد دارد نشاط و شادکامی را از مردم بگیرد.

علایی مقدم ادامه داد: ورزشکاران و قهرمانان ملی در این شرایط حساس در تیررس کشورهای خارجی هستند و باید به گونه‌ای عمل کنند که مورد سوء استفاده قرار نگیرند.

این مسوول با اشاره به مهاجرت برخی ورزشکاران، اضافه کرد: این مساله بعضا به زیاده خواهی ورزشکاران باز می‌گردد چون مسوولان نظام مقدس جمهوری اسلامی تمامی تلاش خود را برای پرداخت پاداش به قهرمانان و پیگیری مساله استخدام آنها به کار می‌گیرد.

وی گفت: قهرمانان ملی که پرچم کشور را در عرصه‌های بین المللی به اهتزاز در می‌آورند سربازان ملی هستند و باید تمام تلاش خود را برای حمایت و مراقبت از آنها به کار بگیریم.

علایی مقدم با اشاره به ظرفیت‌ ورزش‌های رزمی در استان، گفت: این رشته با توجه به گستردگی سبکی، آمار قابل توجهی از ورزشکاران را در خود جای داده است و تعداد ورزشکاران سازمان یافته آن به رشته‌های دیگر تنه می‌زند.

وی اضافه کرد: مسئولان هیات ورزش‌های رزمی استان باید توجه کنند که یک ورزشکار در این رشته در تمامی ابعاد اخلاقی و ورزشی پرورش یابد تا یک قهرمان ملی در عرصه‌های ملی و بین المللی به کشور تحویل داده شود.

در این مجمع، افشین هادی چگینی با ۱۸ رای برای چهار سال دیگر به عنوان رییس هیات ورزش‌های رزمی استان قزوین انتخاب شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =