پرداخت نقدی مودیان به شهرداری مشهد مشمول تخفیف می‌شود

مشهد- ایرنا- با موافقت اعضای شورای اسلامی شهر مشهد، مودیان در قبال پرداخت نقدی بدهی خود به شهرداری از تخفیف ویژه ایام دهه فجر برخوردار می‌شوند.

شهردار مشهد روز دوشنبه در صحن علنی شورای اسلامی این شهر گفت: این اقدام در راستای تشویق مودیان صورت می‌گیرد و نوعی جایزه خوش حسابی به مودیان در قبال پرداخت نقدی بدهی‌ خود به شهرداری است.
محمد رضا کلائی افزود: افرادی که در طول سال اقدام به پرداخت نقدی بدهی خود در حوزه ساخت و ساز و عوارض آن می‌کنند از ۱۴ درصد بخشودگی بهره‌مند می‌شوند اما با لایحه جدید شهرداری و موافقت اعضای شورای شهر، افرادی که از ۱۲ بهمن تا ۱۵ اسفند اقدام به تسویه و پرداخت نقدی بدهی خود کنند از ۲۰ درصد بخشودگی بهره‌مند خواهند شد.
وی ادامه داد: همچنین طبق این مصوبه کسانی که از ۱۵ اسفند تا ۹ روز بعد اقدام به تسویه نقدی بدهی خود کنند از ۱۸ درصد تخفیف بهره‌مند می‌شوند.
وی گفت: در روزهای تعطیل طی این مدت دفاتر شهرسازی تعطیل هستند اما شعبه‌هایی از بانک شهر فعال خواهند بود.
رییس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این باره گفت: باید تدابیری اندیشیده شود که تا پایان امسال دفاتر شهرسازی برای ارائه خدمت فعال باشند.
محمد رضا حیدری افزود: سال گذشته تعدادی از مودیان با توجه به تعطیلی دفاتر شهرسازی با مشکل مواجه شدند لذا برای عدم تکرار این مشکل باید تمهیدات لازم اندیشیده شود.
در این نشست لایحه یاد شده با موافقت اعضای شورای شهر به تصویب رسید که براساس آن به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود در راستای تشویق مؤدیان و تسریع و تسهیل در دریافت به موقع مطالبات شهرداری، همزمان با آغاز دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به پرداخت نقدی مودیان به شهرداری بابت بدهی جاری و معوق ساختمانی خود و نیز عوارض کسب و پیشه، بهای خدمات پسماند، بهای خدمات آتش نشانی و خدمات ایمنی مندرج در قبض نوسازی و عمران شهری، از تاریخ ۱۲ بهمن ماه لغایت ۱۵ اسفند ماه امسال ۲۰ درصد تخفیف، از ۱۶ اسفند ماه تا ۲۵ اسفند ماه ۱۸ درصد تخفیف و از ۲۶ اسفند به بعد ۱۶ درصد تخفیف دهد.
کمک ۲۰ میلیارد ریالی شهرداری به مناطق سیلزده سیستان و بلوچستان 
تصویب لایحه مساعدت مالی به هموطنان سیل زده استان سیستان و بلوچستان از دیگر مصوبات جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر مشهد بود.
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در این باره گفت: طبق این مصوبه به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود، مستند به ماده ۶ و تبصره ۱ ماده ۱۰ قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور و در راستای حمایت از سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان و خدمت‌رسانی و کمک به آسیب‌دیدگان، نسبت به کمک مالی ۲۰ میلیارد ریالی در قالب ارایه خدمات و کالا، از محل صرفه جویی اعتبارات هزینه‌ای و تامین اعتبارات استانی اقدام کند.
محمد حسین ودیعی افزود: شهرداری باید آثار بودجه‌ای این مصوبه را در اصلاح بودجه سال ۹۸ منعکس کند و معادل رقم ریالی کمک به سیل‌زدگان خارج از محدوده جغرافیایی مشهد را از محل اعتبارات استانداری خراسان رضوی و سازمان برنامه بودجه کشور تامین یا در حساب‌های فی‌مابین منظور کند.
۱۹ دی ماه جاری بارش‌های سیل‌آسا در جنوب شرق کشور موجب جاری شدن سیل‌ و خسارت به مردم استان سیستان و بلوچستان شد.
سیل در این منطقه محروم بیش از هزار و ۵۰۰ خانواده را بی‌خانمان کرد و بنا بر اعلام استاندار سیستان و بلوچستان، این سیل تاکنون حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال به این استان خسارت وارده کرده‌، محصولات کشاورزی را از بین برده، زیرساخت‌ها را نابود کرده و هر چند از نخستین ساعات وقوع سیل، دولت و دستگاه‌های مختلف به کمک مردم این دیار شتافته‌اند اما حجم خسارت‌ها بسیار است و سردی هوا نیز سوز این حادثه را برای مردم دوچندان کرده‌ است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =