صلاحیت اکثر اسامی فهرست انتخاباتی جبهه پیروان امام خراسان رضوی تایید شد

مشهد- ایرنا- ۲۷ نفر از اسامی فهرست انتخاباتی ۳۰ نفره نامزدهای مورد نظر جبهه پیروان امام راحل و رهبری در خراسان برای حوزه انتخابیه مشهد و کلات در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده‌اند.

جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی هشتم دی ماه گذشته اسامی ۳۰ نفر افراد منتخب خود را به عنوان نامزدهای این تشکل سیاسی در انتخابات اسفند ماه آتی مجلس شورای اسلامی در قالب یک اطلاعیه منتشر و اعلام کرده بود.

رییس جبهه پیروان امام راحل و رهبری در خراسان رضوی روز سه‌شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: تنها دو نفر از افرادی که نامشان در لیست ۳۰ نفره این جبهه آمده بود، احراز صلاحیت نشدند. یک نفر دیگر نیز برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام نکرد.

سیدمحسن بنی‌هاشمی به عملکرد هیاتهای نظارت و شورای نگهبان در احراز صلاحیتها اشاره و بیان کرد: جناحهای سیاسی مختلفی در سطح کشور حضور دارند لذا مشارکت نامزدها از جناحهای مختلف سیاسی در رقابتها، گرایش مردم را به حضور در انتخابات و میزان مشارکت ملی افزایش می‌دهد

وی افزود: امیدواریم شورای نگهبان تجدیدنظری در تایید صلاحیت نامزدها انجام دهد تا افراد بیشتر با گرایشهای سیاسی متنوع‌تر در انتخابات اسفند ماه آتی شرکت کنند.

شورای نگهبان مته بر خشخاش نگذارد

رییس جبهه پیروان امام راحل و رهبری در خراسان رضوی ادامه داد: مهم حضور و مشارکت گسترده مردم در انتخابات است لذا شورای نگهبان باید نسبت به مسایل در روند ارزیابی صلاحیت افراد با اغماض بنگرد و خیلی مته بر خشخاش نگذارد.

وی گفت: هیچیک از جناحهای سیاسی در کشور به دنبال حذف حضور خود در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیستند پس باید شورای نگهبان در تایید صلاحیتها، جناحهای سیاسی مختلف در کشور را مدنظر داشته باشد.

۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند.استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی ۱۲ حوزه انتخاباتی دارد.

"حوزه مشهد و کلات" شامل بخش مرکزی شهرستان مشهد و شهرستان کلات با پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی است.
حوزه مشهد با پنج نماینده، حوزه نیشابور شامل شهرستانهای فیروزه و نیشابور با دو نماینده، حوزه انتخاباتی سبزوار شامل شهرستانهای جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و سبزوار با دو نماینده، حوزه انتخاباتی درگز منحصر به همین شهرستان با یک نماینده، حوزه قوچان شامل شهرستانهای فاروج و قوچان با یک نماینده، حوزه فریمان شامل شهرستانهای سرخس و فریمان و بخشهای احمدآباد و رضویه شهرستان مشهد با یک نماینده، حوزه کاشمر شامل شهرستانهای بردسکن، خلیل‌آباد و کاشمر با یک نماینده، حوزه تربت‌حیدریه شامل شهرستانهای زاوه، مه‌ولات و تربت‌حیدریه با یک نماینده، حوزه انتخاباتی گناباد شامل شهرستانهای بجستان و گناباد با یک نماینده، حوزه خواف شامل شهرستانهای رشتخوار و خواف با یک نماینده، حوزه تربت‌جام شامل شهرستانهای تایباد، باخرز، صالح‌آباد و تربت‌جام با یک نماینده و بالاخره حوزه انتخاباتی چناران شامل شهرستانهای بینالود (طرقبه‌شاندیر) و چناران با یک نماینده در مجلس شورای اسلامی ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی را تشکیل می‌دهند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند ماه آتی بطور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =