یک دست‌اندرکار: موضوع میزبانی بازیهای تیم فوتبال ایران اهداف خاص دارد

مشهد- ایرنا- رییس هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: موضوع مطح شده از سوی فدراسیون فوتبال آسیا در مورد میزبانی تیمهای باشگاهی ایران در کشور ثالث با اهداف خاص طراحی شده و سیاستگذاران آن در این تصمیم دچار خطای محاسباتی شده‌اند.

احسان اصولی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این در حالی است که شاهد نخستین حضور نماینده فوتبال مشهد و خراسان رضوی در جام باشگاههای آسیا هستیم.

وی ادامه داد: شهروندان مشهدی و خراسانی از این اتفاق و دستاورد ارزشمند و طلسمی که پس از سالها شکسته شده سراسر شور، هیجان و شوق بودند تا اینکه تصمیم اخیر این حلاوت را از بین برد.

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: سیاستگذاران فدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم خطای خود مبنی بر محرومیت تیمهای ایران در جام باشگاههای قاره کهن ضربه خواهند خورد.

وی افزود: تیم فوتبال شهرخودرو به عنوان باشگاه خصوصی هزینه‌های بسیار برای آماده‌سازی تیم در این فصل و فصل گذشته داشت و هم اکنون برای حضور در رقابت آسیایی آماده شده است.

اصولی ادامه داد: هیات فوتبال خراسان رضوی، اداره کل ورزش و جوانان، استانداری، شورای تامین استان و آستان قدس رضوی نیز همه پای کار آمده و تدابیر مختلف اندشیده شده بود تا به بهترین شکل ممکن میزبانی رقابتهای جام باشگاههای آسیا در مشهد انجام شود.

وی با اشاره به بازدید اخیر نماینده فدراسیون فوتبال آسیا از ورزشگاه امام‌ رضا (ع) و کسب بالاترین امتیازها در ارزیابی به عمل آمده افزود: این آمادگی و شور و هیجان با یک تصمیم کاملا سیاسی و اشتباه AFC زیر سوال رفت و مردم و اهالی ورزش استان را ناراحت کرد.

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی با واهی دانستن تمام بهانه‌های فدراسیون فوتبال آسیا در زمینه نبود امنیت ادامه داد: حدود یک ماه قبل تصمیم گرفتیم مسابقات چهارجانبه فوتسال را در مشهد برگزار کنیم که تیم کویت به بهانه نبود امنیت از حضور در این رویداد انصراف داد و حتی درصدد منصرف کردن تیم‌های اسلواکی و بلاروس هم برآمد ولی تیم‌های اروپایی حضور پیدا کردند و با مشاهده سطح بالای امنیت و میزبانی شایسته مردم مشهد پس از بازگشت به کشورشان در پیام‌های مختلف رضایتمندی خود را در فضای مجازی و رسانه‌ها ابراز کردند.

وی گفت: در این موضوع شاهد تضاد منافع هستیم. میزبانی تیمهای باشگاهی ایران در کشور ثالث با اهداف خاص طراحی شده و بدون شک درصدد هستند در آینده تیم ملی فوتبال ایران را نیز از این موضوع متاقر کنند.

اصولی افزود: فوتبال ایران در سال‌های اخیر پیشرفت‌های بسیار داشته و نتایج بسیار خوبی کسب کرده که این موفقیت به مذاق برخی کشورهای همسایه خوش نیامده است.

وی ادامه داد: همدلی و غرور ملی برای ایران و ایرانی مهمترین مقوله است و این اقدام و تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا غیرت و عزت ما را خدشه‌دار می‌کند.

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: دشمنان به خوبی می‌دانند که ملت ایران همیشه پای نظام جمهوری اسلامی ایستاده‌اند و هرآنچه غیرت ملی را تحت تاثیر قرار دهد، با برخورد شدید مردم روبرو شده است.

وی افزود: بحرین در سال‌های اخیر شرایط امنیتی بسیار نامناسبی داشته و در این کشور شاهد سرکوب تظاهرات مختلف بوده‌ایم و فضای نظامی بر این کشور حاکم بوده ولی هیچوقت چنین بحث‌هایی برای آنها مطرح نشده است.

اصولی ادامه داد: تیم ملی فوتسال تاجیکستان برای دومین بار برای برپایی اردویی چندروزه در هفته‌های آتی به مشهد سفر خواهد کرد که نشان دهنده وجود زیرساخت‌های ورزشی استان خراسان رضوی همچون ورزشگاه امام‌ رضا (ع) در سطح بین‌المللی و آسیا است.

وی گفت: مردم شریف ایران به خوبی از پشت پرده‌های این تصمیم سیاسی آگاهی دارند، فدراسیون فوتبال آسیا تحت تاثیر کشورهایی قرار گرفته که این مجموعه را تامین مالی می‌کنند.

عصر جمعه ۲۷ دی ماه جاری فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد فدراسیون فوتبال آسیا طی نامه‌ای اعلام کرده است تصمیم دارد میزبانی‌ نمایندگان باشگاه‌های فوتبال ایران در لیگ فوتبال قهرمانان آسیا شامل شهرخودرو، پرسپولیس، استقلال و سپاهان را به کشور سوم منتقل کند. این اقدام فدراسیون فوتبال آسیا با واکنش منفی جامعه ورزشی ایران به خصوص اهالی فوتبال روبرو شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =