تازه‌ترین تیراندازی در آمریکا؛ ۲ کشته و ۱۵ مجروح در کانزاس

تهران– ایرنا– تیراندازی در شهر کانزاس واقع در ایالت میسوری آمریکا، ۲ کشته و ۱۵ مجروح برجا گذاشته است.

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس محلی اعلام کرده این حادثه در بیرون از یک باشگاه شبانه رخ داد و فرد ضارب به افرادی که درصدد ورود به باشگاه بودند آتش گشود و خود نیز به ضرب گلوله افراد امنیتی حاضر در محل کشته شد.
گفته شده سه نفر از مجروحان این تیراندازی در وضعیت وخیمی به سر می‌برند.
آسوشیتدپرس به جزئیات بیشتری از این حادثه اشاره‌ای نکرد.

در حالی تیراندازی در شهر کانزاس کشته و مجروح برجا گذاشته که اندک زمانی پیش از این حادثه، دو افسر پلیس به ضرب گلوله فردی ناشناس در « هونولولو » ایالت هاوایی آمریکا از پای درآمدند.

همچنین در این هفته، دامنه خشونت‌های مسلحانه به مکان‌های ورزشی نیز کشیده شد به گونه‌ای که یک جوان ۱۸ ساله آمریکایی در نتیجه تیراندازی در یک سالن بسکتبال، بعد از چند روز بستری در بیمارستان، جان باخت.

حوادث تیراندازی در آمریکا با توجه به آزادی خرید و حمل سلاح گرم، سابقه زیادی دارد. نتایج پژوهش دانشکده بهداشت عمومی هاروارد نشان می‌دهد، وقوع کشتارهای عمومی در آمریکا فقط بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ میلادی سه برابر شده است.

براساس آمار مرکز کنترل درمان و مراقبت آمریکا، فقط در سال ۲۰۱۳ بر اثر تیراندازی با سلاح گرم ۸۴ هزار و ۲۵۸ نفر (۲۷ نفر از ۱۰۰ هزار نفر) زخمی و نیز ۱۱ هزار و ۲۰۸ نفر (چهار نفر از ۱۰۰ هزار نفر) کشته شده‌اند.
تاکنون تلاش گروه‌های مخالف آزادی حمل و استفاده از سلاح و برخی قانونگذاران این کشور برای ممنوعیت یا حداقل ایجاد محدودیت در این زمینه، به دلیل تهدید کارخانه‌های اسلحه‌سازی شکست خورده است.

۱۳۰۲    2023

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha