۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۵
کد خبرنگار: 2279
کد خبر: 83640972
۲ نفر

برچسب‌ها

مدارس آموزش از راه دور فرصتی برای افراد بازمانده از تحصیل

شهرری - ایرنا - رییس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: مدارس آموزش از راه دور برای افراد بازمانده از تحصیل و شاغلینی که امکان ادامه تحصیل به شکل روزانه را ندارند طراحی و راه اندازی شده است تا این افراد ادامه تحصیل بدهند.

اکبر قنبری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون یک مدرسه در شهرستان ملارد به صورت پایلوت روش آموزش از راه دور را بکار گرفته و تلاش می شود تا از ابتدای مهرماه  سال آینده همه مدارس شهرستان های استان تهران از این روش برای تدریس برخوردار شوند.

وی خاطر نشان کرد: سیاست الکترونیکی شدن مدارس آموزش از راه دور مورد توجه قرار گرفته است، زیرا در این روش شاغلین و افراد بازمانده از تحصیل هم در محل کار و هر فضای دیگری می توانند به تحصیلات خود ادامه دهند.

قنبری با اشاره به فلسفه ایجاد مدارس آموزش از راه دور بر اساس سیاست های وزارت متبوع مبنی بر توسعه آموزش الکترونیکی در این مدارس اظهار داشت: راه اندازی سامانه آموزش الکترونیکی جهت بهره‌برداری دانش آموزان از خدمات آموزش‌های آفلاین و آنلاین، مورد برسی قرار گرفته است.
این مسئول با بیان اینکه در این روش فرایند یادگیری به دنبال آموزش از طریف فضای مجازی است، خاطرنشان کرد: معلم در هر مدرسه با استفاده از فضای مجازی تدریس می کند و در این روش ارتباط دوسویه از سوی معلم و شاگرد ایجاد می شود.

وی با اشاره به اینکه کلاس ها با هدف افزایش کیفیت برگزار می شود، اضافه کرد: کلاس های رفع اشکال هم برای دانش آموزان برگزار می شود تا آنها هم بتوانند از مزایای کلاس ها در راستای رفع اشکالات درسی بهره مند شوند.

قنبری با اشاره به فلسفه وجودی مدارس آموزش از راه دور تاکید کرد: رشد و پیشرفت تکنولوژی در حوزه آموزش و انتظارات و نیازهای روز افزون فراگیران و حرکت به سمت آموزش‌های الکترونیکی و بهره‌مندی از سامانه‌های آموزش مجازی lms اجتناب ناپذیر است.

وی رعایت ساختارها و استاندارها را در این روش مورد توجه و مهم ارزیابی کرد و گفت: ابجاد تفاوت بین شیوه آموزش در مدارس بزرگسالان عادی و آموزش از راه دور جز با حاکمیت آموزش‌های الکترونیکی آنلاین و آفلاین غیرممکن است.

این مسئول با تاکید بر همکاری و پیگیری همه دوایر مرتبط به منظور رفع موانع موجود و تسهیل در امر الکترونیکی سازی مدارس آموزش از راه دور شهرستان‌های استان تهران در کمترین زمان اظهار داشت: جهت نرم افزار آموزش مجازی پیشنهادی در راستای بهره برداری مدارس، استعلام های لازم از قبیل امنیت نرم و آزمایش فنی نرم افزار تحت نظارت حراست اداره کل  به زودی جلسه‌ای برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران شامل فیروزکوه، دماوند، رودهن، پردیس، شهرری(ری یک و ۲)، پاکدشت، پیشوا، ورامین، قرچک، کهریزک، فشافویه، چهاردانگه، جوادآباد، اسلامشهر، رباط کریم، شهریار، ملارد، شهر قدس، بهارستان (یک و۲) است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =