بتن ریزی، بدون مجوز شهرداری یاسوج ممنوع شد

یاسوج- ایرنا- هرگونه بتن ریزی توسط شرکت های سازنده بتن آماده یا مجریان بتن ریزی در سطح شهر یاسوج بدون مجوز شهرداری ممنوع شد.

 شهرداری یاسوج آیین نامه ای صادر کرده که بر اساس آن بتن ریزی در سطح شهر ممنوع شده و با افراد و شرکت های متخلف برخورد قانونی می شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یاسوج در این باره می گوید:عدم رعایت ضوابط شهرسازی و فنی از مهمترین مشکلات ساخت و سازها در شهر یاسوج است. عدم رعایت سطح اشغال در اغلب ساخت و سازهای سطح شهر باعث تضییع حقوق شهروندان شده و املاک آنها را از نظر ارزش مکانی تحت شعاع قرار داده است.

 سید ذبیح الله رمضانی  می افزاید:شهرداری با توجه به وظیفه قانونی که در این زمینه دارد علاوه بر تعطیل کردن اینگونه املاک و ارجاع آنها به کمیسیون ماده صد و اقدامات قانونی دیگر سعی دارد ساخت و سازهای خلاف ضوابط کنترل شود.

وی ادامه می دهد: اقداماتی که تاکنون انجام شده بازدارنده نبوده و تخلفات همچنان ادامه دارد به همین دلیل با قانون مند کردن بتن ریزی املاک، گام مهمی در راستای کم کردن ساخت و سازهای خلاف برداشته شده است.

رمضانی تاکید کرد: اولین گامی که شهرداری در این خصوص برداشته است تهیه مجوزی تحت عنوان مجوز بتن ریزی است که تا زمان صدور این مجوز توسط شهرداری هیچ شرکت سازنده بتن آماده یا مجریان بتن ریزی حق بتن ریزی در سطح شهر یاسوج را ندارند و در صورت مشاهده، با شرکتهای متختلف برخورد قانونی انجام می شود.

 وی یادآوری می کند: مجوز بتن ریزی قبل از صدور توسط شهرداری، باید توسط مهندسین ناظر و سازمان نظام مهندسی کنترل و تأیید شده  و توسط شهرداری صادر شود و در صورتی که مهندسین ناظر نسبت به تأیید مجوز بتن ریزی برای املاکی که خلاف مفاد پروانه است اقدام کنند ضمن مسدود کردن نام مهندسین در شهرداری، موضوع به شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ارجاع می شود.

رمضانی با بیان اینکه  بی توجهی به فصل سرما در بتن ریزی یکی از مشکلات است می افزاید: بتن ریزی در هوای سرد  عواقب منفی دارد در حالی که شرکتهای بتن ریز یا مجریان بتن ریزی با دستگاه ثابت (بتونیر یا میکسر ثابت) بدون در نظر گرفتن خطر یخ زدگی مصالح ، اقدام به بتن ریزی می کنند و مهندسین ناظر نیز به راحتی از کنار این موضوع عبور می کنند.

 وی ادامه می دهد: تا زمانی که انجام  بتن ریزی از نظر سردی هوا امکان پذیر نباشد شهرداری هیچ مجوزی صادر نمی کند و  مهندسین ناظر و سازمان نظام مهندسی نیز باید نسبت به کنترل این موضوع توجه  و دقت بیشتری داشته  باشد.

شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در منطقه سردسیری دامنه کوه دنا قرار دارد و نزدیک به ۱۵۰هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =