عبدالله: روند صلح نمی‌تواند منحصر به یک فرد باشد

تهران - ایرنا - عبدالله عبدالله، رییس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان گفت وظیفه حکومت حمایت از روند صلح است، اما صلح نمی تاند منحصر به دیدگاه‌های یک فرد باشد.

عبدالله امروز دوشنبه  در نشست شورای وزیران این کشور با اشاره به پخش گزارش‌هایی درباره بسیج تمامی تلاش‌های صلح تنها از آدرس وزارت دولت در امور صلح،افزود که تنها یک وزارت نمی‌تواند کار صلح را در یک کشور به پیش ببرد زیرا به گفتۀ او مردم باید در این روند دخیل باشند چون این مردم هستند که برای آزادی و حقوق شان، قربانی داده‎اند.

او افزود:« صلح انحصار و منحصر به یک فرد نیست و به خواست و نظریات یک فرد هم نیست، بلکه یک خواست جمعی مردم افغانستان است و مردم افغانستان و حق دارند درباره روند صلح موضع‌گیری، بحث و گفت‎وگو داشته باشند و در گفت‌وگوها، شرکت کنند و تیم مذاکره کننده تیم جامع باشد از جمله حکومت.»

این در حالی‌ است که پیش از این غلام یحی عباس، مشاور وزارت دولت در امور صلح در نخستین نشست  وزارت دولت در امور صلح گفت که تلاش‌ها برای تأمین صلح در افغانستان جریان دارد و شورای عالی صلح نیز این نهاد را در راستای صلح مشورت می دهد..

او در این باره گفت: "این وزارت جهت هماهنگی بهتر سیاست و برنامه‌های صلح و انسجام بهتر میان تمام ادارات دولتی و غیردولتی به شکل یک چتر فعالیت  می کند.

در جریان یازدهمین دور گفت وگوهای صلح آمریکا با طالبان  که در دوحه قطر در جریان است طرح های »آتش‌بس» از طرف دولت و «کاهش خشونت» از طرف طالبان مورد بررسی قرار دارد.

 عبدالله همچنین با اشاره به ادامه بررسی شکایات انتخابات ریاست جمهوری در این کشور ،‌تأکید کرد که تا هنگام اعلام نتایج نهایی انتخابات ، دولت وحدت ملی به کارش ادامه می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =