پیکر "محمد امین جبلی" از شهدای سانحه هوایی در امامزاده صالح (ع) آرمید

تهران- ایرنا- پیکر شهید "محمد امین جبلی" از جانباختگان سانحهٔ هوایی اوکراین روز دوشنبه پس از تشییع و طواف مقبره امامزادهٔ صالح (ع) تجریش در محوطهٔ این آستان مقدس به خاک سپرده شد.

مراسم باشکوه تشییع و تدفین شهید جبلی امروز با حضور پرشور خانواده معظم شهدا، مردم و مسئولان داغدار تهران و شمیرانات برگزار شد.

نماز بر پیکر این شهید را حجت الاسلام عبدالامیر پشتکوهی از روحانیون محلهٔ نیاوران به همراه سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات و مسئولان نظامی، لشکری و دولتی به همراه مردم داغدار به جا آوردند.

به گزارش ایرنا، هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراین با ۱۷۶ مسافر و ۹ خدمه پروازی که صبح چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه جاری، تهران را به مقصد کی‌یف پایتخت اوکراین ترک کرده بود، ۵ دقیقه پس از پرواز  حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد و همه مسافران آن جان باختند.

صبح شنبه ۲۱ دی‌ماه جاری، ستاد کل نیروهای مسلح ایران تایید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمدی، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است.

این ستاد اطمینان خاطر داد با پیگیری انجام شده اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح، امکان تکرار این گونه خطاها را غیر ممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی کند تا با خطاهای صورت گرفته برخورد قانونی صورت گیرد.

در ادامه رییس جمهوری ضمن ابراز تاسف از خطای انسانی رخ داده که منجر به سقوط هواپیمای اوکراینی شد، در بیانیه‌ای اعلام داشت: مسببین این اشتباه نابخشودنی مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و نتایج به استحضار ملت شریف ایران و خانواده‌های قربانیان برسد.

همچنین رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی اطلاع از نتایج تحقیقات ستاد کل نیروهای مسلح درباره سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی، در پیامی با ابراز همدردی عمیق و مجدد با خانواده‌های داغدار، ستاد کل نیروهای مسلح را مأمور پیگیری کوتاهی‌ها یا تقصیرهای احتمالی در این حادثه و مراقبت برای عدم امکان تکرار چنین سانحه‌ای کردند.

به گزارش ایرنا، تاکنون پیکر شهید "محمدحسین اسدی لاری" و شهیده "زینب اسدی لاری" فرزندان دکتر محسن اسدی لاری عضو هیئت علمی دانشگاه ایران و مدیر کل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت، شهید "محمدمهدی الیاسی"، شهید " ایمان قادری پناه"، شهیده " فاطمه محمودی"، شهیده " پریناز قادری پناه"، شهیده "شادی جمشیدی" و شهیده " نگار برقعی" در آرامستان های شمیرانات به خاک سپرده شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها