داورزنی: هیچگاه برای پرداخت پول مربیان خارجی مشکل نداشتیم

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون والیبال گفت:‌ هیچگاه برای پرداخت پول مربیان خارجی مشکلی نداشته‌ایم. حاضریم تجربه خود را به بقیه رشته‌ها منتقل کنیم.

محمدرضا داورزنی در حاشیه مجمع عمومی سالیانه کمیته ملی المپیک اظهار داشت: سهمیه المپیک در بدترین زمان ممکن به دست آمد زیرا ۲ حادثه تلخ را پشت سر گذاشتیم. امیدوارم در مدت باقی‌مانده تا المپیک، شرایطی به وجود بیاوریم که در المپیک افتخارآفرین باشیم.

وی درباره سلب میزبانی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا گفت:‌ همسایگان ما ابزار دست صهیونیست‌ها شده‌اند. چرا تیم‌های ما باید در ریاض مسابقه بدهند درحالی که این کشور در جنگ با یمن است؟ هر آن احتمال اینکه موشکی در عربستان به زمین برخورد کند وجود دارد ولی برای کنفدراسیون فوتبال آسیا این موضوع مشکل‌ساز نیست. شرایط در سایر کشورها بسیار بدتر است. ما امنیت کامل داریم اما آنها با لابی‌های خود عرصه را تنگ کردند. ایران هیچگاه در طول تاریخ خود این میزان امنیت نداشته است.

داورزنی گفت: چهار باشگاه پرسپولیس، استقلال، سپاهان و شهرخودرو پای عزت ایران ایستادند. باید این حق از طریق دیپلماسی ورزش بازگردد. ملت ما همبستگی بزرگی دارد. پای عزت ایران ایستاده‌ایم و کوتاه نمی‌آییم.

وی خاطرنشان کرد: از تعامل بین کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌ها تشکر می‌کنم. هماهنگی کاملی بین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نیز ایجاد شده است. کمیته زیرساخت‌های خوبی ایجاد کرده است. نقش کمیته حمایت از فعالیت‌های ماموریتی است.

رییس فدراسیون والیبال درباره پست اینستاگرامی ایگور کولاکوویچ که به منتقدانش هیس نشان داده بود، گفت: رفتار غیرحرفه‌ای در هیچ زمینه‌ای خوب نیست و درباره این مسئله به او تذکر دادیم اما در سایه این موضوع نباید عملکرد تیم ملی و کسب سهمیه المپیک نادیده گرفته شود.

وی درباره اینکه سرمربی تیم ملی در ایران حضور ندارد گفت: کولاکوویچ با وجود اینکه در ایران حضور ندارد تمام مسابقات را رصد می‌کند و حتی گزارش برخی مسابقات دسته یک هم به او ارسال می‌شود. از ابتدای مرحله پلی‌آف هم به ایران می‌آید و مسابقات را زیر نظر می‌گیرد.

داورزنی افزود: در سال آینده باید در لیگ ملت‌ها شرکت کنیم و از سوی دیگر المپیک را هم در پیش داریم بنابراین باید ظرفیت بیشتری را در تیم ملی به خدمت بگیریم. نمی‌توانیم بازیکنان المپیکی را در لیگ ملت‌ها خسته کنیم. باید در این مسابقات از بازیکنان جوان‌تری استفاده شود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود اینکه فدراسیون والیبال در سال‌های گذشته مربیان خارجی زیادی داشته اما مشکلی برای پرداخت پول آنها نداشته است؟ گفت: با تجربه‌ای که داشتیم سعی کردیم منابع لازم را تامین کنیم. از سال ۲۰۰۷ تا الان مشکلی برای پرداخت پول مربیان خارجی نداشتیم. برای انتقال ارز هم راهکارهایی داشتیم که حاضریم به سایر دوستان هم منتقل کنیم.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha