رییس فدراسیون بسکتبال: دیپلماسی ورزشی تنها راه کسب میزبانی است

تهران- ایرنا- ریس فدراسیون بسکتبال گفت: دیپیلماسی ورزشی تنها راه کسب میزبانی است. ایران امن‌ترین کشور دنیا است و این امر را در تمامی مجامع به سمع و نظر مسوولان ورزشی جهان می‌رسانیم.

«رامین طباطبایی» روز دوشنبه در حاشیه چهل و هفتمین مجمع عمومی کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این مجمع گزارش عملکرد کمیته ملی المپیک در سال گذشته به تصویب خواهد رسید. برنامه‌های کمیته به ویژه نیازهای فدراسیون‌ها برای امسال به ویژه آنکه سال المپیک است، امروز مطرح می‌شود. خوشبختانه کمیته ملی المپیک حمایت خیلی خوبی از فدراسیون‌های ورزشی به ویژه فدراسیون‌هایی که کسب سهمیه کرده‌اند، داشته است.  

وی افزود: با برگزاری چند جلسه با «سیدرضا صالحی امیری» رییس کمیته ملی المپیک مشکلات و نیازهای خود را با او مطرح کردیم تا با توجه به نیازهای ما برنامه‌های کمیته تنظیم شود و حمایت مالی و سخت افزاری خوبی از فدراسیون بسکتبال داشته باشند. فدراسیون با حمایت وزارت ورزش کار خود را انجام می‌دهد و امید است با حمایت کمیته ملی المپیک سال خوبی را برای ورزش کشور رقم بزنیم و بتوانیم از دغدغه‌هایی که به وجود آمده در این مدت پیشگیری کنیم. همچنین برنامه‌های خود را  از میزبانی تا اعزام به مسابقات برون مرزی به درستی پیش ببریم و با تمام قوا در المپیک حضور یابیم.

رییس فدراسیون بسکتبال درباره مشکلات پیش آمده برای فوتبال ایران و از دست دادن میزبانی یادآور شد: در بسکتبال هم مشکلات وجود دارد اما سعی کردیم با رایزنی، ‌میزبانی‌های خود را مطابق برنامه‌ریزی انجام دهیم. دیپیلماسی ورزشی تنها راه کسب میزبانی است. ایران امن‌ترین کشور دنیا است و این امر را در تمامی مجامع به سمع و نظر مسوولان ورزشی جهان می‌رسانیم که ایران می‌تواند میزیانی خوبی داشته باشد. خوشبختانه دوستداران و علاقمندان زیادی برای ورزش داریم.

وی ادامه داد: فوتبال، والیبال و بسکتبال علاقه‌مندان زیادی دارند و فدراسیون جهانی و آسیایی فوتبال و فدراسیون جهانی بسکتبال و والیبال در این سه رشته خیلی روی ایران تمرکز کرده‌اند. به این دلیل که ایران پتانسیل و ظرفیت خوبی برای توسعه ورزش دارد و از این پتانسیل باید برای گرفتن میزبانی‌ها استفاده کنیم. در فوتبال به این میزان تماشاچی در آسیا نداریم. این امر برای ما می‌تواند ظرفیت‌های خوبی ایجاد و به رایزنی و دیپلماسی ورزشی کمک کند.

طباطبایی خاطرنشان کرد: همواره تعداد علاقه‌مندان ورزشی ایران برای آنان مهم است و ملاک ارزیابی توسعه ورزش را تعداد زیاد علاقه‌مندان و تماشاگرانی که به سالن می‌آیند، تعیین می‌کند. به این خاطر فوتبال ما باید از این ظرفیت برای کسب میزبانی‌ها استفاده کند. همچنین جذب حامی مالی برای فدراسیون آسیایی و جهانی فوتبال اهمیت زیادی دارد. حضور جمعیت ۱۰۰ هزار نفری در استادیوم ورزشی جزو شاخص‌های ارزیابی عملکرد کشورها است.

وی اضافه کرد: «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان و سیدرضا صالحی امیری با رایزنی و دیپلماسی می‌توانند این میزبانی را به کشور برگردانند و امید است از این پتانسیل استفاده کنیم و در همه رشته‌ها بدنبال این امر هستیم. همچنین با فدراسیون جهانی بسکتبال برای کسب میزبانی رایزنی‌های لازم را انجام داده‌ایم.  

رییس فدراسیون بسکتبال گفت: تاکنون کمیته ملی المپیک عملکرد مناسبی داشته و بودجه فدراسیون بسکتبال نیز به خوبی بسته شده است. گرچه در ورزش اتفاقات خوبی رخ نداده است اما امیدوارم با همین سیاست پیش برویم تا روزهای خوبی برای ورزش ایران رقم بخورد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =