۲۰ مدرسه خیرساز در کردستان به بهره‌برداری می‌رسد
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - رییس مجمع خیرین مدرسه ساز کردستان گفت: دهه فجر امسال ۲۰ مدرسه مشارکتی خیرساز و مردمی در حوزه آموزش و پروروش این استان تکمیل شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

ابراهیم حسامی روز دوشنبه در حاشیه دیدار با فرماندار سروآباد اظهار داشت: امسال در استان کردستان ۴۵ پروژه مشارکتی مردمی توسط خیرین مدرسه ساز احداث شده که ۲۵ پروژه در مناسبت های مختلف به بهره برداری رسید و ۲۰ پروژه نیز به اتمام رسیده که دهه فجر افتتاح می‌شوند.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان کردستان وضعیت مشارکت خیرین مدرسه ساز در استان را بسیار مثبت ارزیابی کرد و یادآور شد: برای تکمیل این تعداد پروژه در مجموع ۱۳۵ میلیارد ریال اعتبار توسط خیرین مدرسه ساز و مشارکت های مردمی هزینه شده است.

وی اضافه کرد: از این تعداد پروژه سه مدرسه خیرین ساز در شهرستان سروآباد در روستاهای رزاب، کماله و شهر هورامان تخت به بهره برداری می رسد.

حسامی گفت: مدرسه سه کلاسه روستای رزاب با اعتبار چهار میلیارد ریال، مدرسه چهار کلاسه روستای کماله هورامان با اعتبار چهار میلیارد ریال و مدرسه ۱۲ کلاسه شهر هورامان تخت نیز با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال از مهمترین پروژه های خیرین مدرسه ساز استان کردستان در شهرستان سروآباد است.

وضعیت سه مدرسه شهرستان سروآباد بحرانی است

فرماندار شهرستان سروآباد نیز در این دیدار با تقدیر از مجمع خیرین مدرسه ساز استان کردستان گفت: فعالیت و عملکرد مجمع خیرین مدرسه ساز در این شهرستان نیز بسیار مثبت و قابل  تقدیر است.

کامیار میرزایی افزود: در حال حاضر وضعیت سه مدرسه روستاهای دگاگا، بوریدر و ژان در بخش مرکزی این شهرستان مطلوب نیست و باید هرچه سریعتر نسبت به مقاوم سازی آنها اقدام کرد.

وی یادآور شد: این سه مدرسه در نقاط حادثه خیز قرار گرفته و دیوار حائل آنها تخریب شده و یک مدرسه نیز به دلیل قرار گرفتن در مسیر ترانس برق وضعیت مطلوبی ندارد و باید نسبت به جایگزین کردن مکان مناسب اقدام کنیم.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان کردستان نیز بر لزوم مقاوم سازی این مدارس تاکید و قول مساعد بر پیگیری وضعیت این سه مدرسه داد و گفت: در تلاش هستیم برای سه روستای تازه آباد، نسنار و ژان تا پایان سال یک خیر پیدا کنیم که نسبت به احداث سه پروژه اقدام کند.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی افزون بر ۵۰ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha