بودجه شهرداری مشهد باید نگاه ویژه‌ای به اعتبارات هنری داشته باشد

مشهد- ایرنا- رییس کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: باید در بودجه شهرداری مشهد نگاه ویژه ای به اعتبارات هنری شود چون فعالیتهای هنری بهتر از هر اقدام دیگری در شهر جلوه‌گر می شود و کمتر از فعالیتهای عمرانی هزینه بر است.

احسان اصولی روز دوشنبه در نطق پیش از دستور شورای اسلامی شهر مشهد افزود: با بودجه محدود نمی شود انتظار مشهدی داشت که کانون فعالیتهای هنری، فرهنگی باشد.

وی ادامه داد: راه‌اندازی جشنواره خانه بهار از مهمترین اقدامات برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در شهر مشهد است و هنر شهری مشهد می بایست توسط تمام هنرمندان کشور در شهرهای خودشان روایت می‌شود لذا در خانه بهار مشهد نه تنها از ظرفیت‌های ملی بلکه در بخش‌هایی از ظرفیت بین‌المللی نیز استفاده شده‌ است.
رییس کمیسیون فرهنگی - اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: طرح استقبال از بهار از ملموس‌ترین فعالیت‌های شهر در حوزه فرهنگی و هنری است که با تاسیس خانه بهار این فعالیت تکامل یافت.
اصولی افزود: برای ارتقای زیست‌پذیری شهر فعالیت‌های مدیریت شهری را باید چندگانه توصیف کرد فعالیت‌های استقبال از بهار باید با هدف درک هنری شهروندان انجام شود لذا آثار به سمت استانداردسازی رفته‌ است.
وی ادامه داد: شهر مشهد سالانه پذیرای میلیون‌ها زائر است و بیش از هر شهر دیگری در ایران دیده می‌شود لذا لازم است از تمام استعدادهای شهر در جهت هویت‌سازی چندگانه استفاده شود.
رییس کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد تاسیس خانه هنرمندان مشهد، شروع عملیات احداث پردیس تئاتر مشهد، انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه هنر تهران برای احداث پردیس دانشگاه هنر در مشهد، تشکیل خانه‌های تخصصی هنرمندان، برگزاری نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر و شهدای مشهد، آماده‌سازی مجسمه حکیم ابوالقاسم فردوسی برای نصب در کشور مکزیک و ساخت و ارسال سردیس حکیم ابوالقاسم فردوسی جهت نصب در خیابان نام‌گذاری شده به اسم خراسان در شهر ماتار کشور ایتالیا را از مهمترین اقدامات حوزه فرهنگی هنری مشهد طی دو و نیم سال گذشته بیان کرد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =