جوان ۱۸ ساله آمریکایی، قربانی تیراندازی در سالن ورزشی

تهران- ایرنا- خشونت مسلحانه در آمریکا به یک روال عادی تبدیل شده و اکنون دامنه آن به مکان‌های ورزشی نیز کشیده شده است به گونه‌ای که به تازگی یک جوان ۱۸ ساله آمریکایی در نتیجه تیراندازی در یک سالن بسکتبال، بعد از چند روز بستری در بیمارستان، جان باخت.

به گزارش تارنمای شبکه ای‌بی‌سی نیوز، تیراندازی روز شنبه (۲۱ دی‌ماه) نوجوان ۱۵ ساله در یک سالن بسکتبال در دالاس آمریکا که موجب ترس و وحشت تماشاگران شده بود، به جراحت شدید « مارک استریکلند » ۱۸ ساله منجر شد که پس از یک هفته بستری در بیمارستان، سرانجام جان باخت.

مقام‌های پلیس دالاس اعلام کردند، عامل این تیراندازی که نامش هنوز اعلام نشده، با اتهام قتل روبرو شده است.
جوان قربانی این حادثه تیراندازی، دانش‌آموز پیشین در این مدرسه بود.

تصاویری ویدئویی منتشر شده از این حادثه نشان می‌دهد، به دنبال تیراندازی در سالن بسکتبال، تماشاگران و دانش‌آموزان به سرعت در حال فرار از سالن هستند و صدای فریاد حاضران نیز شنیده می‌شود.

پس از فرار این پسر ۱۵ ساله از محل حادثه و شناسایی در دوربین‌های امنیتی، او توسط نیروهای پلیس دستگیر شد.
 حوادث تیراندازی در آمریکا با توجه به آزادی خرید و حمل سلاح گرم، سابقه زیادی دارد. نتایج پژوهش دانشکده بهداشت عمومی هاروارد نشان می‌دهد، وقوع کشتارهای عمومی در آمریکا فقط بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ میلادی سه برابر شده است.
براساس آمار مرکز کنترل درمان و مراقبت آمریکا، فقط در سال ۲۰۱۳ بر اثر تیراندازی با سلاح گرم ۸۴ هزار و ۲۵۸ نفر (۲۷ نفر از ۱۰۰ هزار نفر) زخمی و نیز ۱۱ هزار و ۲۰۸ نفر (چهار نفر از ۱۰۰ هزار نفر) کشته شده‌اند.
تاکنون تلاش گروه‌های مخالف آزادی حمل و استفاده از سلاح و برخی قانونگذاران این کشور برای ممنوعیت یا حداقل ایجاد محدودیت در این زمینه، به دلیل تهدید کارخانه‌های اسلحه‌سازی شکست خورده است.
2023

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha