چرخ توسعه روستایی در شهرستان خرامه پرشتاب به حرکت در آمده است

شیراز - ایرنا- مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در نشستی با نماینده مردم خرامه ، سروستان و کوار در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار خرامه و برخی از مدیران این شهرستان اظهار داشت : چرخ توسعه روستایی در شهرستان خرامه پرشتاب به حرکت در آمده است ، این شهرستان از مناطق اولویت‌دار در استان فارس در توسعه روستایی است.

عطا الله زمانی روز دوشنبه در این دیدار افزود: شهرستان خرامه از جمله مناطق استان فارس است که در زمینه مقاوم سازی بافت های فرسوده شهری و روستایی ، توسعه معابر روستایی ، اعطای اسناد مالکیت در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت ، توسعه گردشگری روستایی ، اعطای تسهیلات بهسازی و جبران خسارت های سیل هم راستا با شاخص های توسعه استانی حرکت کرده است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس همچنین با بیان اینکه تاکید بر تسریع بهسازی روستاهای  این شهرستان  به عنوان یکی از مهمترین اولویت های بنیاد مسکن است گفت: توجه جدی به روستاهای شهرستان خرامه به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در دستور کار است.

زمانی با تاکید بر لزوم پیگیری اختصاص صد در صدی اعتبارات جهت بهسازی روستاهای شهرستان خرامه گفت: تامین به موقع اعتبارات و منابع مالی در شرایط بودجه های انقباضی و اقتصاد مقاومتی رویکردی قابل اعتنا برای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس از اختصاص چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار جهت اجرای زیرسازی و آسفالت ۴۷ هزار  متر مربع از معابر ۱۰ روستای شهرستان خرامه در سال ۹۸ خبر داد و بیان داشت : اجرای۱۱ هزار ۵۰۰ مترمربع آسفالت معابر روستاهای کفدهک و معزآباد گورگیر و بنجیر همراه با جدول گذاری با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در سال ۹۸ از جمله شاخص های توسعه روستایی دراین شهرستان است .

وی همچنین از بهسازی معابر معزآباد جابری و سفلی با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: اجرای مناقصه و انتخاب پیمانکارجهت  بهسازی روستاهای مهرآباد شاه حسینی، سفلی، آبشور، جهان آباد، کوشک و قوام آباد به مبلغ دو میلیارد تومان نیز انجام شده است .

زمانی با بیان اینکه طرح های توسعه روستایی در سایر شهرستان های همجوار با شهرستان خرامه نیز ادامه دارد گفت: اجرای مناقصه و انتخاب پیمانکار جهت بهسازی روستای طالب بیگی در شهرستان سروستان و اجرای منافصه و انتخاب پیمانکار جهت بهسازی روستای ارب از این دست است.

داریوش اسماعیلی نماینده مردم خرامه ، سروستان و کوار در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست  بر لزوم بهره گیری از همه ظرفیت های قانونی برای محرومیت زدایی در روستاهای این شهرستان تاکید کرد .

همچنین فرهاد جهانخواه فرماندار خرامه دراین نشست با بیان توضیحاتی در زمینه برخی از جنبه های محرومیت در شهرستان خرامه  بر لزوم توسعه معابر در مناطق کم برخوردار ، افزایش ضریب مقاوم سازی روستایی و ایجاد تسهیلات برای صدور اسناد مالکیت در روستاها تاکید کرد.

شهرستان خرامه در فاصله ۸۲ کیلومتری شرق شیراز دراستان فارس قرار دارد.

اخبار مرتبط