توسعه تعاملات علمی پژوهشگاه علوم ورزشی با چهره‌های برجسته دانشگاهی

تهران - ایرنا - معاون پژوهشی و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی گفت: پژوهشگاه علوم‌ ورزشی، تعاملات خود را با چهره‌های علمی و دانشگاهی کشور از طریق عضویت و حضور این اساتید صاحب‌نظر در گروه‌های پژوهشی پژوهشگاه که در واقع هسته‌های پژوهشی گرایش‌های مختلف علوم ورزشی را تشکیل می‌دهند، توسعه داده است.

دکتر علی کاشی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: به منظور استفاده از همه ظرفیت‌های ملی و توسعه ارتباطات بین‌المللی، تقویت گروه‌های پژوهشی پژوهشگاه علوم ورزشی با بهره‌مندی از خدمات ۳۹ عضو هیات علمی از ۲۳ دانشگاه داخل و خارج از کشور محقق شده است.

وی بیان داشت: یکی از مأموریت‌های پژوهشگاه علوم ورزشی، ایجاد زمینه و بستر مناسب برای فراهم آوری فضایی است که سرمایه‌های علمی ورزش کشور، بتوانند در سایه تعامل و مشارکت فعال از یک‌سو در تصمیم‌سازی‌ها و ترسیم خط مشی توسعه پژوهشی و علمی ورزش کشور و از سویی دیگر در انجام پژوهش‌های کاربردی و ایجاد، تسهیل و کاربرد دانش نقش‌آفرینی نمایند.

معاون پژوهشی و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی اظهار داشت: براساس این رسالت و با توجه به نقش و تکالیف پژوهشگاه به‌ عنوان یک سازمان با مأموریت‌های ملی، تلاش شده تا از همه ظرفیت‌های ملی در گروه‌های پژوهشی این مجموعه استفاده شود.

وی گفت: در حال حاضر، پژوهشگاه تربیت‌بدنی با بهره‌گیری از ظرفیت اعضاء هیات علمی دانشگاه‌های داخل کشور در گروه‌های آسیب‌شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی، بیومکانیک ورزشی، رفتار حرکتی، روانشناسی ورزشی، فیزیولوژی ورزشی و مدیریت ورزشی با برخی دانشگاه‌های کشور ارتباط برقرار نموده و از اعضاء هیات علمی این دانشگاه‌ها برای توسعه دانش علوم ورزشی دعوت به همکاری کرده است.

کاشی ادامه داد: همچنین برای توسعه روابط بین الملل با همکاران دانشگاه‌های خارجی مانند شفیلد هالم و آکسفورد بروکس انگلیس،  چارلز داروین استرالیا و پاریس سود فرانسه همکاری داشته و اعضاء هیات علمی آن‌ها را به عضویت گروه‌های پژوهشی خویش درآورده است و با این روش سعی دارد نقش بارزی در توسعه علوم ورزشی در سطح کشور داشته باشد.

کاشی اظهار امیدواری کرد با توسعه فضای همکاری با دانشگاه‌ها و بهبود تعامل با اعضاء هیات علمی دانشگاه‌های کشور بتوانیم در توسعه جایگاه این رشته، برای افزایش ارایه خدمت در جامعه گام‌های ارزشمندی برداریم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =