سعیدی: تقویت دیپلماسی از راهبردهای کمیته ملی المپیک است

تهران- ایرنا- دبیرکل کمیته ملی المپیک انسجام و همدلی را محور اصلی این نهاد ورزشی عنوان کرد و گفت: مهم‌ترین برنامه‌های راهبردی ما تقویت دیپلماسی و انعقاد تفاهم‌نامه‌های ورزشی است.

«کیکاوس سعیدی» روز دوشنبه در چهل و هفتمین مجمع عمومی کمیته ملی المپیک افزود: این نهاد در ۲ سال اخیر تحولات بنیادی و ساختاری را به همراه داشته است که مهمترین آن همکاری و افزایش تعاملات میان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک بود.

وی ادامه داد: انسجام و همدلی محور اصلی کمیته المپیک قرار گرفت که با تشکیل ستاد عالی تک صدایی در حوزه ورزش صورت پذیرفت.

دبیرکل کمیته ملی المپیک اضافه کرد: تشکیل ستاد فرهنگی برای نخستین بار در اعزام کاروان ورزشی کشورمان به المپیک توکیو، تقویت دیپلماسی و دیدار با مقامات بلندپایه ورزشی جهان، ایجاد تفاهم نامه‌های ورزشی برای گسترش همکاری‌های ورزشی و تشکیل کمیته پیشکسوتان از مهمترین برنامه‌های راهبردی کمیته المپیک از سال ۹۶ تاکنون بوده است.

سعیدی عنوان کرد: شفاف‌سازی بودجه کمیته ملی المپیک برای نخستین مرتبه، راه‌اندازی کمیسیون‌های ۱۷ گانه کمیته المپیک و گشایش موزه ملی ورزش از دیگر اقدامات این نهاد به شمار می‌رود.

سخنگوی کمیته المپیک خاطرنشان کرد: ایجاد تاریخ شفاهی ورزش ایران به عنوان حلقه مفقوده ورزش کشور، توجه به رسانه‌ها و زیر ساخت‌ها، نوسازی ورزشی در حوزه کمیته المپیک، حضور موفق در بازی‌های ساحلی قطر و المپیک جوانان آرژانتین و بازی‌های آسیایی جاکارتا، پرهیز ار حاشیه‌ها را در زمره دیگر فعالیت‌های این نهاد ورزشی برشمرد.

سعیدی اظهار داشت: در این مجمع براساس دستور جلسه‌ای که از قبل ارسال شده بود، گزارش مالی و عملکرد بودجه سال ۹۷ کمیته ملی المپیک توسط خزانه‌دار ارائه شد و به تصویب رسید. همچنین گزارش حسابرسی سال ۹۷ نیز مورد تصویب قرار گرفت و تعیین حسابرس برای سال ۹۸ از دیگر مصوبات مجمع بود. امروز اعضای مجمع و روسای فدراسیون‌ها به بیان دیدگاه و نظرات خود پرداختند و بر حمایت‌های بیشتر فدراسیون‌ها در آستانه کسب سهمیه تاکید کردند.

دبیرکل کمیته ملی المپیک درباره کسب سهمیه بیشتر بازی‌های المپیک توسط فدراسیون‌ها گفت: تا الان جلسات مختلفی در این زمینه در ستاد عالی بازی‌ها برگزار شده و از نظر منابع مالی سعی کردیم در کمیته ملی المپیک و با تصویب هیات اجرایی بودجه فدراسیون‌ها را صد در صد پرداخت کنیم که پیش از موعد این کار محقق شد. ۲ و نیم میلیارد تومان به بسیاری از فدراسیون‌ها پرداخت شد و تعهد کردیم تا پایان سال باقی منابع هم پرداخت شود. حقوق ورزشکاران نیز تصویب شد و در سال ۹۹ به قهرمانانی که سهمیه المپیک کسب می‌کنند پاداش‌ها پرداخت می‌شود.  

وی ادامه داد: سمینارهای مختلف با حضور وزیر و رزش و جوانان برگزار خواهد شد تا وزیر از نزدیک در اردوها حضور یابد. همچنین جلسات مختلفی درباره فدراسیون‌های مختلف المپیکی برپا می‌کنیم که وزیر ۱۲ جلسه در این زمینه برگزار کرده و کمک‌هایی انجام شده است. علاوه بر آن تا المپیک بیشترین حمایت‌ها از این فدراسیون‌ها صورت خواهد گرفت.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو کاروان ایران موفق ظاهر شود.

این مجمع امروز(دوشنبه) با حضور «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان، «سید رضا صالحی امیری» رییس کمیته ملی المپیک و سایر اعضا در آکادمی ملی المپیک در حال برگزاری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =