معاون رئیس‌جمهوری افغانستان: طالبان درصدد فریب دادن جامعه جهانی است

تهران- ایرنا- معاون دوم رئیس‌جمهوری افغانستان ضمن تاکید بر موضع دولت این کشور در قبال صلح، گفت، هدف طرح طالبان برای کاهش حملات،‌ فرار از صلح واقعی و فریب دادن جامعه جهانی است.

به گزارش شبکه طلوع، "دانش سرور" یکشنبه در نشست خبری در کابل خاطر نشان کرد، ممکن است آمریکا با توجیهات گروه طالبان، با این گروه توافقنامه صلح امضا کند، اما این توافقنامه، مشکل افغانستان را حل نخواهد کرد.

گزارش ها حاکیست، طالبان و آمریکا که در دوحه قطر سرگرم رایزنی درباره صلح افغانستان هستند، توجه خود را به طرح کاهش حملات و خشونت ها در افغانستان معطوف کرده اند.

در همین حال، حکومت افغانستان طرح کاهش حملات طالبان را ممکن و شدنی نمی داند و تاکید دارد طالبان باید به آتش‌بس تن بدهد.

در حالی که "سهیل شاهین"، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، شنبه به روزنامه پاکستانی "دان" گفت،‌ هدف طالبان امضای توافقنامه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان تا پایان ژانویه است و این گروه آماده است در روزهای منتهی به امضای توافقنامه صلح با آمریکا، گستره عملیات نظامی‌اش را کاهش دهد، "توبی لنزر"، معاون فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در افغانستان گفت که مطمئن نیست افغانستان در سال جاری شاهد صلح باشد.

"ملا عبدالغنی برادر"، معاون سیاسی گروه طالبان، خواستار خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان شد و گفت، اگر آمریکایی ها در افغانستان نباشند، افغان ها به توافق دست می‌یابند.

به گفته وی، آمریکایی ها با حضور و آغاز جنگ در افغانستان اشتباه بزر گی مرتکب شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha