دارندگان انشعاب‌ غیرمجاز آب از پرداخت جریمه معاف می‌شوند

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان گفت: ساکنان نواحی منفصل شهری که دارای انشعاب غیرمجاز آب هستند در صورت اقدام برای دریافت انشعاب غیردائم از پرداخت هر گونه جریمه معاف می‌شوند.

محمدحسین محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این معافیت با هدف ترغیب دارندگان انشعاب‌های غیرمجاز آب برای تبدیل انشعاب خود به مجاز در نظر گرفته شده و قابل اجرا است.

وی اضافه کرد: تا قبل از سال ۹۶ محدودیت‌هایی برای واگذاری انشعاب به ساخت و سازهای غیرمجاز وجود داشت اما با قانونی که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، امکان واگذاری انشعاب غیردائم (موقت) آب به ساکنان نواحی منفصل شهری فراهم شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان با بیان اینکه تصویب این قانون در راستای ارائه خدمات به ساکنان مناطق یاده شده است، یادآور شد: در حال حاضر محدودیتی برای واگذاری انشعاب موقت آب در این مناطق نداریم.

محمدی به وجود حدود ۱۰ هزار انشعاب آب غیرمجاز در شهرها و نقاط مختلف استان اشاره کرد و افزود: در صورتی که دارندگان انشعاب‌های غیرمجاز از فرصت ایجاد شده استفاده نکنند، به ناچار بعد از شناسایی به مراجع قضایی معرفی و جریمه نیز می‌شوند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر به طور مرتب کار شناسایی و تبدیل انشعاب غیرمجاز به مجاز و غیردائم (که اغلب در نواحی منفصل شهری وجود دارد) از سوی آبفای شهری انجام می‌شود.

از جمعیت شهری یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری کردستان ۱۰۰ درصد آن در ۲۷ شهر استان تحت پوشش شرکت آبفا هستند و  این شرکت دارای ۳۷۵ هزار فقره انشعاب آب و ۳۶۰ هزار فقره انشعاب فاضلاب است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =