وزیرخارجه رژیم‌صهیونیستی: هدف ما توافق سیاسی با اعراب است

تهران – ایران- «یسرائیل کاتس» وزیر امورخارجه رژیم‌صهیونیستی گفت: هدف ما توافق سیاسی و عادی سازی روابط با اعراب است.

به گزارش یکشنبه شب المیادین، کاتس گفت: در چهارچوب روابط شگفت انگیزی که میان ما و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس توسعه پیدا می‌کند، هدف اسرائیل توافق سیاسی و عادی سازی روابط است.

وی افزود: هدف ما امضای توافق «عدم تعرض» با کشورهای خلیج فارس است و این موضوع محقق خواهد شد.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد که هدف از انجام چنین توافقی با کشورهای حاشیه خلیج فارس، ایستادن در برابر ایران است.

کاتس همچنین درباره روابط رژیم صهیونیستی با روسیه گفت: این روابط پیچیده بوده و بر اساس بازدارندگی اسرائیل در سوریه است.

قرار است ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه روز ۲۳ ژانویه (۳ بهمن) از سرزمین های اشغالی دیدن کند. وی همچنین قرار است در چهارچوب برنامه این سفر به شهر بیت لحم در کرانه باختری نیز برای گفت وگو با مقام های فلسطینی سفر کند.

رژیم صهیونیستی از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ رییس  جمهوری آمریکا با حمایت این کشور روابط غیر رسمی با دولت های عربی ایجاد کرده است. کشورهای عربی متحد آمریکا در خاورمیانه مانند امارات، عربستان و بحرین نیز به صورت علنی از ایجاد عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی استقبال کرده اند.

رژیم آل خلیفه ماه گذشته میزبان خاخام های سرزمین های اشغالی در کنفرانس بحرین با عنوان «آزادی های دینی» در جهت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بود. دولت بحرین با عنوان این اقدام را به منظور تشویق برای سرمایه گذاری در اسرائیل انجام داده است.

همچنین امارات میزبان رژیم صهیونیستی در نمایشگاه بین المللی اکسپو در دوبی خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =