۱۲۶ میلیارد ریال به کشاورزان خسارت دیده از سیلاب در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد

گچساران - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون۱۲۶ میلیارد ریال به کشاورزان خسارت دیده از سیلاب فروردین امسال در استان پرداخت شده است.

الیاس تاج الدینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اظهار داشت: این میزان اعتبار به صورت بلاعوض در بخش های مختلف حوزه کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد چون زراعت، باغبانی، شیلات،طیور  و سایر حوزه ها به بهره برداران پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: امسال ۱۴۰ میلیارد ریال برای کمک به کشاورزان آسیب دیده از سیلاب فروردین در این استان اختصاص یافت که ۹۰درصد آن تاکنون پرداخت شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ۱۰درصد باقی مانده این اعتبار نیز در حوزه شیلات در حال پرداخت است.

تاج الدینی تاکید کرد: تهیه مستندات از سوی کشاورزان، بررسی و تصویب در کارگروه استانی و کشوری از مراحل انجام شده برای پرداخت این تسهیلات بوده است.

بیش از پنج هزار بهره برداران سیل زده حوزه کشاورزی استان در سامانه ثبت نام کرده اند که کارشناسان میزان خسارت وارد شده به این کشاورزان را ۲۵۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

کهگیلویه و بویراحمد پس از یک دهه خشکسالی در سال زراعی گذشته شاهد بارندگی های مطلوبی بود.

به گفته مسئولان آب منطقه ای استان میزان بارش باران در مناطق مختلف بین ۴۰۰ تا ۲ هزار میلیمتر گزارش شده بود.

دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران کهگیلویه و بویراحمد را در سال زراعی ۹۷ و ۹۸ از نظر میانگین بارندگی استان‌ها در رتبه دوم پربارش ترین ها اعلام کرد.

کهگیلویه و بویراحمد با ۷۲۳ هزار نفر جمعیت یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.

این استان یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.

سالیانه ۹۱۰ هزار تن محصول کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد تولید می شود.

این استان ۲۷۰ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =