پروین: حالا ایران امنیت ندارد، عربستان امن است؟

تهران- ایرنا- اسطوره باشگاه پرسپولیس در واکنش به سلب میزبانی تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا گفت: این تصمیم غیرمنطقی هیچ توجیهی ندارد، ایران امن نیست و آن وقت کشورهایی همچون عربستان و بحرین امن هستند؟ این کشورها برای ایران بهانه تراشی می‌کنند.

«علی پروین» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا اظهار داشت: سلب میزبانی از تیم‌های ایرانی شرکت کننده در لیگ قهرمانان آسیا یک تصمیم غیر منطقی و ناعادلانه از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا بود.

وی افزود: کشور ایران امن‌ترین کشور در جهان است و هیچ کس نمی‌تواند امنیت و آرامش ایران را زیر سووال ببرد. مگر در همین چند سال اخیر مسابقات مهم و معتبر بین‌المللی در کشور ما به بهترین شکل ممکن برگزار نشد؟ آیا کوچک‌ترین مشکلی پیش آمد؟ این‌ها بهانه‌های واهی است که حقیقت ندارد.

پیشکسوت پرسپولیس خاطرنشان کرد: آنهایی که این تصمیم غیرمنطقی را گرفتند چه استدلال و توجیهی دارند؟ ایران امن نیست و آن وقت کشورهایی همچون عربستان و بحرین امن هستند؟ حالا این کشورها که ناامنی زیادی در آن‌ها وجود دارد برای ایران بهانه تراشی می‌کنند.

پروین تصریح کرد: همیشه فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) اعلام کرده است که سیاست از ورزش جدا است، اما تصمیمی که کنفدراسیون فوتبال آسیا گرفت کاملا سیاسی بود. متاسفانه کشورهایی که به آنها باج ندادیم با لابی‌های خود دست به این اقدامات زدند و چنین شرایطی را به وجود آوردند.

وی تاکید کرد: مسوولان ورزش و فوتبال ایران باید با تمام وجود این مساله را پیگیری کنند و اجازه ندهند حقی از ایران پایمال شود زیرا  حالا بحث ملی مطرح است.

پیشکسوت پرسپولیس در پایان گفت: اگر در تصمیم اتخاذ شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) تجدیدنظری صورت نگرفت، بهترین و عاقلانه‌ترین کار تحریم و کنار کشیدن از این رقابت‌ها است چرا که هیچ چیزی بالاتر از اقتدار و عزت ایران نیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =