مقاومت، رمز شکست آمریکا در منطقه است

تهران- ایرنا- دانشجویان خارجی دانشگاه‌های ایران معتقد هستند آمریکا سیاست ایجاد خاورمیانه‌ای جدید به عنوان سرزمینی سوخته را دنبال می‌کند ولی مقاومت، تنها رمز شکست آنها در منطقه است. همانطور که پیشتر هژمونی دشمن با پرتاب موشک به پایگاه السد فرو ریخت.

از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی سردار سپاه اسلام، بیش از دو هفته گذشته است. ولی هنوز شهادت او را خیلی‌ها باور ندارند و می‌گویند به خونخواهی او و هم رزم شهیدش ابومهدی المهندس، تا بیرون رفتن آمریکا از منطقه و شکست استکبار جهانی از پای نمی‌نشینند.

برخی دانشجویان خارجی حاضر در دانشگاه‌های مختلف ایران نیز از آن دست افرادی هستند که دل در گرو اندیشه حاج قاسم و راه او بسته‌اند و هدف خود را ادامه تفکر او در کشورهای منطقه عنوان می کنند.

حاج قاسم، نترسیدن از دشمن نیرومند را به ما آموخت

مهدی شیخ عیسی دانشجوی اهل سوریه مقطع دکتری مدیریت دانشگاه تهران در گفت گو با خبرنگار ایرنا در خصوص تاثیرگذاری حاج قاسم در جبهه مقاومت گفت: حاج قاسم فقط برای ایران نبود بلکه همه مسلمانان جهان و آنهایی که دل در گرو آزادی و رهایی از اسکتبار جهانی بسته‌اند، او را می شناسند.

وی افزود: از سال ۲ هزار میلادی، حاج قاسم و یارانش هر کجا که مظلومی در هر کشوری می‌دیدند، به یاری او می شتافتند و جایگاه او به گونه‌ای بود که نقش یک رهبر و راهنما را ایفا می‌کرد.

این دانشجوی سوری به جنگ جبهه مقاومت با داعش اشاره کرد و گفت: در جنگ سوریه علیه داعش مسلمان زیادی از کشورهای یمن، پاکستان، عراق، ‌ایران و سوریه علیه داعش در یک جبهه کنار حاج قاسم جنگیدند و او از هر نظر به خصوص خاکی بودن و تلاش برای کمک به مظلوم، الگوی جبهه مقاومت است.

وی گفت: حاج قاسم هر چند شهید شده ولی راهش به عنوان یک الگوی بزرگ در بین ما باقی مانده است. همچنین اینکه هیچ وقت از باطل و دشمن قدرتمند مقابل خود نترسیم، اندیشه‌ای بود که حاج قاسم به ما آموخت. زیرا او معتقد بود خداوند همیشه با حق است و دلیلی برای ترس از باطل و دشمن وجود ندارد.

آمریکا به دنبال ایجاد خاورمیانه‌ای جدید است

جعفر سلطانی دانشجوی کارشناسی ارشد فلسفه دانشگاه تهران از کشور افغانستان نیز در در این خصوص گفت: سردار سلیمانی نقش بزرگی در لنگرگاه امنیتی منطقه ایفا می کرد. او خیلی تلاش کرد با گفتمان سیاسی و شیعی و تشکیل جبهه مقاومت، حضور دشمن را در منطقه کم رنگ کند و کشورها را به تمدنی واحد بازگرداند. این هدف سبب می‌شد تا دست استعمار به خصوص آمریکا ریشه کن شود و از طرفی محیطی امن برای پرورش استعدادها و نبوغ خاص مردمان این تمدن شکل بگیرد و این اقدامات درحالی صورت می گرفت که سیاست آمریکا، ادامه دار بودن اختلاف بین کشورهای منطقه و تبدیل خاورمیانه به سرزمینی سوخته است.

وی گفت: سیاست آمریکا سرانجام به ترور سردار انجامید و ضایعه‌ای بزرگی را خلق کرد. البته افرادی که حاج قاسم در مکتب خود تربیت کرد، با الهام از خون او حتما راهش را بهتر از پیش ادامه می‌دهند تا منجر به بیرون راندن آمریکا از منطقه شود. ولی هدف آمریکا استفاده از ذخایر نفتی، گازی و معدنی منطقه و ایجاد عقب ماندگی در مردم آن است. اما پس از پرتاب موشک از سوی سپاه پاسداران ایران به پایگاه نظامی آمریکا در عراق، هژمونی آمریکا به عنوان ابرقدرت جهان که پس از جنگ جهانی دوم شکل گرفته بود، فرو ریخت.

سلطانی خاطرنشان کرد: طبق گفته وزیر امور خارجه ایران، آمریکا بنا بر اصول و قوانینی قدرتمند است اما وقتی خودش این قوانین را تغییر می‌دهد باید تبعات آن را هم تحمل کند و نتیجه این تناقض گویی را بپذیرد.

وی در خصوص اینکه آیا راه حاج قاسم ادامه خواهد داشت یا خیر؟ گفت: خون حاج قاسم یک جهش بلندی ایجاد کرد که شاید اگر عمر پربرکتش ادامه داشت، این جهش خیلی کند ادامه می‌یافت. ولی با شهادت او و هم رزمش ابومهدی المهندس، خون دو ملت در هم آمیخته شد تا در یک جبهه علیه استعمار و استکبار جهانی مبارزه کنند.

هزاران نفر ادامه دهنده راه حاج قاسم هستند

گروگوم اهل کشور سنگال و دانشجوی مقطع دکتری ایران شناسی دانشگاه شهید بهشتی نیز به ایرنا گفت: سردار سلیمانی فقط برای مردم ایران نبود بلکه او چهره و شخصیتی بین المللی متعلق به همه آزادی خواهان مسلمان جهان است.

وی گفت: البته شهید حاج قاسم سلیمانی به رغم شهادتش، هزاران نفر را به جای خود پرورش داده است که می‌توانند ادامه دهنده راه وی باشند.

روح  شهدای جبهه مقاومت سبب شکست آمریکا در منطقه می‌شود

کراچه کراحاجی از کشور عراق، دانشجوی  مقطع دکتری دانشگاه تهران نیز به ایرنا گفت: ترامپ و همه کشورهایی که با آمریکا همکاری دارند، نمی‌توانند ملت‌هایی راکه روح پیامبر (ص)، علی (ع)، حسین (ع) و بزرگانی مانند سردار سلیمانی در بین مردم آن وجود دارد از آن خود کنند و سبب ذلت آنها شوند.

وی گفت: روح شهدای جبهه مقاومت در آینده سبب شکست آمریکا در منطقه می‌شود و به ترامپ و همکاران آنها پیشنهاد می‌دهیم که از عراق خارج شوند. زیرا در غیر این صورت به کمک خداوند، حضرت صاحب الزمان (عج) و همه جوانان مجاهد، آنها شکست سختی را خواهند پذیرفت تا راه حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس به نتیجه نهایی برسد.

این دانشجوی عراقی دانشگاه تهران افزود: همه گروه‌های مقاومت در این جنگ چنان خواهند جنگید که سبب سرنگونی آمریکا می‌شود. دو کشور عراق و ایران نیز برای همیشه در کنار هم خواهند ماند. البته این پیام‌ها را آمریکا درک نمی‌کند و روزی متوجه نتیجه خونی که از دو ملت ایران و عراق ریخت، می‌شود که شاهد شکست تلخ خود در منطقه و جهان است.

مردم خاورمیانه باید برای آینده خود تصمیم بگیرند

بانو ملینا از روسیه که دانشجوی روابط بین الملل دانشگاه تهران است نیز به خبرنگار ایرنا گفت: آمریکا فکر می‌کند هر کاری می‌تواند در جهان انجام دهد در حالی که همه کشورهای آسیایی نیز دارای حق استقلال هستند و باید خود آنها برای زندگی خود تصمیم بگیرند. زیرا خاورمیانه قلب جهان است.

همچنین ویکتور دانیوف دیگر دانشجوی روس مقطع کارشناسی روابط بین الملل دانشگاه تهران در این مورد اظهار داشت: آمریکا همه قوانین بین المللی را زیر پا گذاشت و اینکه ایران با پرتاب موشک جواب حمله تروریستی آمریکا را داد، کاملا منطقی است. البته عراق متحد ایران است و اینکه آمریکا فکر می‌کند با کشتن سردار سلیمانی می‌تواند جبهه مقاوت را خدشه دار کند، در اشتباه است. زیرا ملت عراق و ایران در کنار هم نفس می‌کشند.

سردار شهید قاسم سلیمانی روز جمعه ۱۳ دی ماه مورد حمله پهپاد آمریکا قرار گرفت و به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =