۲۹ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۷
کد خبرنگار: 2309
کد خبر: 83640329
۰ نفر

برچسب‌ها

سه انتصاب جدید در مجمع جهانی اهل بیت(ع)

تهران- ایرنا- دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در احکامی جداگانه حجج الاسلام زارعان، احمدی تبار و فرمانیان را به سمت معاون امور بین‌الملل اهل بیت(ع)، معاون امور فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و مسئول دانشنامه ویکی شیعه منصوب کرد.

آیت الله رضا رمضانی در حکمی حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد زارعان را به عنوان معاون امور بین الملل مجمع جهانی اهل بیت (ع) منصوب کرد.

در متن حکم دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) برای زارعان آمده است: «با عنایت به فضل الهی نظر به سوابق علمی، اجرائی و تجربیات ارزشمند جنابعالی در عرصه بین المللی، به موجب این حکم شما را به عنوان مشاور دبیرکل و معاون امور بین الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع) منصوب می‌نمایم.

امید است با بهره گیری از ظرفیت‌های موجود، بررسی و شناسایی امکانات بالقوه و بالفعل پیروان اهل بیت(ع)، امور مربوط به حمایت، توانمندسازی و شبکه‌سازی شیعیان را به شکل شایسته و مطلوب ساماندهی نمائید. راه اندازی، توسعه و تقویت مجامع محلی و مدیریت بر آنها، تلاش در جهت ارتقاء وضعیت اعتقادی و فکری و اجتماعی پیروان اهل بیت(ع) با رویکرد عقلانی و معنوی و ترویج فرهنگ عدالت‌خواهی از راهبردهای مهمی است که می‌تواند زمینه هم افزائی را فراهم سازد.

امید است با اتکال به خداوند متعال و در سایه توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) با نصب العین قراردادن ارزش‌های والای اسلام و مکتب اهل بیت(ع، موفّق و مؤید باشید.»

انتصاب معاون امور فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت (ع)

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) همچنین در حکمی حجت الاسلام والمسلمین احمد احمدی تبار را به سمت معاون امور فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) منصوب کرد.

آیت الله رمضانی در متن حکم احمدی تبار نیز آورده است: «با عنایت به فضل الهی و نظر به مراتب علم، تقوا و تجربیات ارزشمند جنابعالی در عرصه فرهنگی، با حفظ سمت قائم مقامی به موجب این حکم شما را به عنوان معاون امور فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) منصوب می‌نمایم.

امید است باتوجه به ظرفیت های موجود با رویکرد تحول گرایانه مبتنی بر چشم انداز برنامه ای، با تدوین برنامه‌های فرهنگی و آموزشی جهت ارشاد و ارتقاء پیروان اهل بیت(ع)، امور را به شکل شایسته و مطلوب ساماندهی نمائید.

بدیهی است اقدامات لازم در زمینه تحقیق، تألیف و ترجمه پیرامون فرهنگ و معارف اهل بیت(ع)، همکاری آموزشی و پرورشی علمی با مراکز علمی، تحقیقاتی و دانشگاهی خارج و داخل کشور، هدایت و حمایت از فعالیت‌های فرهنگی پیروان اهل بیت(ع)، شناخت محیطی و برنامه ریزی‌های متناسب با اقتضائات بومی و جغرافیایی و فرهنگی از راهبردهای مهمی است که می‌تواند زمینه هم‌افزائی را فراهم سازد.

ان‌شاءالله با اتکال به خداوند متعال و در سایه توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) با نصب العین قراردادن ارزش های والای اسلام و مکتب اهل بیت(ع)، موفّق و مؤید باشید.»

انتصاب مسئول دانشنامه ویکی شیعه مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)

 آیت الله رضا رمضانی همچنین در حکمی حجت الاسلام والمسلمین مهدی فرمانیان را به عنوان مسئول دانشنامه ویکی شیعه منصوب کرد.

متن حکم دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به شرح زیر است: «با عنایت به فضل الهی و نظر به تجارب و خدمات ارزنده جنابعالی، به موجب این حکم شما را به عنوان مسئول دانشنامه ویکی شیعه منصوب می‌نمایم.

ضمن تشکر از خدمات ارزنده جنابعالی در طول خدمت در معاونت امور بین الملل، انتظار می‌رود با توجه به اصول و سیاست‌های حاکم بر دانشنامه ویکی شیعه، ازجمله معرفی مکتب اهل بیت(ع)، تهیه و بارگذاری مداخل و مقالات وزین و علمی مذهب تشیع اثنی عشری و قرائت رسمی و دقیق این مذهب براساس اندیشه‌ها و بیانات امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای(مدظله العالی)، با توکل به خداوند متعال و در سایه توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) در راستای تحقق اهداف مجمع موفّق و مؤید باشید.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =