۵ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۴
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83640228
۰ نفر

برچسب‌ها

طالع بینی چینی، ۲۰۲۰ سالی توام با فرصت و چالش

پکن- ایرنا- سال ۲۰۲۰ میلادی بر اساس طالع بینی چینی و مشرق زمین، سال موش است حیوانی که با آمدنش چرخه تازه ای را نوید می دهد چرخه ای که از همان ابتدای سال به دلیل همراهی با بیماری مرموز کرونا، خوش ها را تا حدی بر مردم این کشور تلخ کرد.

باورهای دیرینه بخصوص در شرق بر این است که هر سال با نام یک حیوان توام شده است که رفتارهای آن حیوان بر این روزهای سال تاثیر گذار است و این باور آنقدر قوی و گسترده است که حتی در مغرب زمین هم مورد توجه و اهتمام است.

۱۲ حیوانی که سال ها با آنها نام گرفته اند عبارتند از موش، گاو، ببر، گربه (به باور چینی ها خرگوش)، اژدها، مار، اسب، بز، میمون، خروس، سگ و خوک که با این حساب سال ۲۰۱۹ میلادی که سال خوک بود پایان این سلسله دوازدهگانه بوده است.

بسیاری از چینی ها بر این باورند که سال موش می تواند سال توام از چالش ها و فرصت ها باشد و آنها آرزو می کنند که این سال با صلح،  دوستی و رفاه و آسایش همراه باشد.

مردم چین نیز این روزها سرگرم تعطیلات عید بهار یا همان نوروز چینی به تقویم کشاورزی هستند که رسما از ۲۴ ژانویه شروع شده و با یک هفته تعطیلات طلایی همراه است البته چینی ها یک دوره ۴۰ روزه برای تعطیلات دارند که از ۱۰ ژانویه شروع شده است و تا ۱۸ فوریه ادامه می یابد.

ویژگی های سال موش

موش حیوانی بی قرار و بعضا مهاجم است و باعث دردسر می شود البته شوخ طبعی و دوست داشتنی بودن آن حتی در کارتون ها و فیلم ها شهره است باور قدیمی ها این است که کسی نباید گول این دوست داشتنی بودن موش را بخورد و باید مراقب رفتار هجومی این حیوان باشد.

افزون بر این کارهای اجتماعی در این سال می تواند بخوبی پیش برود در واقع گفته اند که اگر کاری در سال موش شروع شود تا پایان سال نهایی می شود و به نتیجه می رسد هر چند که تا کنون چنین نبوده است زیرا یک بیماری خطرناک چین را فراگرفته است و مردم را درگیر این موضوع کرده است.  

موش راستگو گاهی اوقات تنگ نظر می شود و گوش می ایستد همان ضرب المثل قدیمی که دیوار موش دارد و موش هم گوش دارد، ناظر به همین موضوع است یعنی باید مواظب فضولی های بی جای آقا موشه بود سال موش می تواند سال فرصت ها و البته سال قرض و بدهکاری و وام های بانکی باشد سال موش ممکن است افراد را وادار کند که نسبت به یکدیگر کمتر اعتماد کنند و رازهای خود را فاش نکنند تا بلایای کمتری متوجه آنها شود.

دیدگاه چینی ها درباره سال موش

افرادی که تحت تاثیر این نشان طالع بینی به دنیا آمده اند از روحیه پرخاشگرانه و تهاجمی برخوردارند آنها گاهی اوقات افرادی پر حرف و گزافه گو می شوند.

موش با ویژگی های جذابیت و خشونت زاده شده است و در نگاه اول، شوخ طبع و متعادل به نظر می رسد، اما فریب او را نخورید، چون خشونت و نا آرامی در پس این چهره خونسرد پنهان است موش همیشه آشفته، ناراضی و گاهی عصبی است و همواره بنا را بر گله و شکایت می گذارد.

موش فعالیت گروهی را دوست دارد، اهل معاشرت و اجتماعی است اما چون اغلب اطرافیانش اهل هیاهو و یاوه گویی هستند دوستان کمی دارد او موجودی تودار است عادت به خودخوری دارد لذا به کسی اعتماد نمی کند.

چینی ها می گویند موش صرف نظر از این که به چه کاری بپردازد ترجیح می دهد به جای تکیه بر فعالیت جسمانی با فکر و زیرکی خود امرار معاش کند آنها بر این باورند که موش دوست دارد از حاصل زحمات دیگران استفاده کند، نه دسترنج خود، بی درنگ خرج می کند و اگر به کسی پول قرض بدهد، بدش نمی آید سود آن را بگیرد.

موش دوران کودکی شاد و راحتی دارد، ولی در جوانی، به رغم آسودگی نسبی، ممکن است زندگی پر ماجرا و پر دردسری داشته باشد و حتی دچار ضرر و زیان مالی و شکست در عشق شود، اما در دوران سالخوردگی زندگی راحت و آرامی مطابق با آرزویش خواهد داشت.

فصل تولد

طالع بینی چینی حاکی است که فصل تولد موش هم سرنوشت ساز است بر این اساس آنها که در تابستان به دنیا آمده اند از اقبال بهتری برخوردارند زیرا انبارها پر از مواد غذایی است.

آنها که موش زمستانی هستند همچون این فصل نیز با کمبود آذوقه روبرو می شوند و همیشه باید برای یافتن غذا در تقلا باشند و مشکلات زیادی سر راه آنها بوجود می آید.  

مشاهیر متولد سال موش

شکسپیر، راسین، جرج ساند، تولستوی، دوفو، ژول ورن، دوده، کاترین منسفلد، شارلوت برونته، آنتوان دوسنت اگزوپری و اوژن یونسکو، موزارت، لویی آرمسترانگ و شوالیه موریس، وینستون چرچیل، پابلو کازالس (نقاش معروف)، هانری تولوزلوترک، هیملر و انوخ پاول از جمله مشاهیر و افراد بنام تاریخ هستند که در سال موش متولد شده اند.

موش فلزی چینی

بر مبنای نامگذاری دوازده گانه سال ها و بر اساس طالع بینی چینی در مجموع می توان به این نتیجه رسید که موش نشانه آغاز دوازده گانه سال های چینی است که با کنجکاوی، زیرکی و کاردانی شناخته می شود.

همچنین موش اولین نشانه در چرخش ۱۲ نشانه سال ها موسوم به زودیاک است به این معنی که سال موش، سال تجدید و نو شدن است.

سال موش همراه با خود، تجربه های جدید با نتایج مطلوب برای همه نشانه ها به ارمغان می آورد عنصر فلز هم نشانه موفقیت است زیرا عنصر تولید است فلز قوی، محکم و پابرجا است لذا سال ۲۰۲۰ میلادی در چین به سال موش فلزی و سالی پر از رشد و پیشرفت شهرت یافته است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =