۲۹ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۹
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 83640207
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سناریوی تازه آمریکا برای ادامه حضور در عراق

بغداد - ایرنا - کارشناس امنیتی عراق از سناریوی جدید آمریکا برای بی اثر کردن قانون مصوب خروج نظامیان این کشور از عراق پرده برداشت.

به گزارش پایگاه خبری «المعلومه» عراق، «کریم الخیکانی» روز یکشنبه گفت که آمریکا به دنبال انتقال بخشی از عناصر آموزش دیده داعش در پایگاه‌های این کشور به ویژه «التنف» و «الحسکه» کشور سوریه به عراق است.

وی اعلام کرد که آمریکا به هدف در هم شکستن تصمیم پارلمان عراق مبنی بر اخراج نیروهای بیگانه، پس از انتقال شماری از عناصر تروریستی‌ خود به عراق و انجام عملیات‌های تروریستی، در شورای امنیت تحرکاتی را آغاز و این ذهنیت را القا می‌کند که عراق همچنان تهدید نخست برای جهان به شمار می‌رود بنابراین لازم است که نیروهای ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه با تروریسم، همچنان در این کشور باقی بمانند.

این کارشناس امنیتی تاکید کرد که نیروهای امنیتی در قبال این اقدام ها و طرح‌های واشنگتن، باید در مناطق مختلف کشور بیش از پیش تقویت و مستقر شوند و دولت عراق نیز هرچه زودتر، سامانه‌های پدافندی خریداری  و نیروهای امنیتی را به خوبی تجهیز کند.

الخیکانی افزود که دولت همچنین باید با روسیه یا چین، توافقنامه‌های خرید بالن‌های شناسایی و دوربین‌های حرارتی دوربرد امضا کند تا فعالیت و تحرک تروریست‌های وابسته به آمریکا در مرزهای مشترک با سوریه رصد و پایش شود.

برخی منابع نظامی عراقی در  «الانبار» امروز یکشنبه از انجام هلی‌برن جدید آمریکا در این استان و انتقال شماری از عناصر داعش از سوریه به «وادی حوران» و صحرای غربی الانبار پس از پاکسازی آن به دست نیروهای الحشد الشعبی عراق خبر دادند.

آمریکا با رویکرد ترساندن عراقی ها از داعش قصد دارد به حضور نامشروع خود در این کشور با وجود مصوبه قانونی مجلس عراق مبنی بر خروج نیروهای بیگانه همچنان ادامه دهد.

مجلس عراق دو هفته پیش در نشستی فوق العاده با حضور «عادل عبدالمهدی» به طرح اخراج نیروهای بیگانه از خاک این کشور رای مثبت داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

سرخط اخبار جهان