نامه اعتراض‌آمیز صالحی‌امیری به رییس شورای المپیک آسیا

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک در پی تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر سلب میزبانی از نمایندگان فوتبال کشورمان در لیگ قهرمانان، اعتراض رسمی ایران را به رییس شورای المپیک آسیا OCA اعلام کرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا روز جمعه از سلب امتیاز میزبانی تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا خبر داد که این مساله با واکنش مسوولان ورزش، فدراسیون فوتبال و باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال، سپاهان و شهرخودرو که در لیگ قهرمانان حضور دارند، مواجه شد.

بر این اساس، سیدرضا صالحی‌امیری در نامه‌ای به رییس شورای المپیک آسیا، مراتب اعتراض خود را اعلام کرد.

در متن این نامه آمده است:

جناب شیخ احمد الفهد الصباح

ریاست شورای المپیک آسیا

موضوع: تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص مسابقات لیگ فوتبال

ریاست محترم،

نظر شما را نسبت به تصمیم غیر منتظره اخیر کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص لغو برگزاری مسابقات لیگ قهرمانی کنفدراسیون فوتبال آسیا در تهران و برگزاری این مسابقات در کشور سوم، که مغایر با قوانین و مقررات مربوطه کنفدراسیون فوتبال آسیامی باشد، جلب می‌نمایم.

این تصمیم یکطرفه و بدون مشورت با فدراسیون ملی فوتبال اتخاذ شده چرا که این فدراسیون می‌توانست عدم وجود مسائل و مشکل امنیتی برای سفر و شرکت تیم دیگر کشورها در مسابقات تهران و این که شرایط کاملا تحت کنترل است، را تضمین نماید.

خواهشمند است با استفاده از روابط حسنه و جایگاه خود، به کنفدراسیون فوتبال آسیا توصیه نمایید که در این تصمیم تجدید نظر کند تا حقوق باشگاه‌های ایرانی طبق منشور المپیک و اساسنامه فیفا و به دور ازتبعیض، حفظ شود.

آخرین نکته حائز اهمیت، این است که کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان و سایر مقامات ذیصلاح تضمین می‌نمایند که به هیچ وجه خطری وجود ندارد و تیم‌ها می‌توانند در امنیت به ایران سفر کنند.

حمایت و میانجی گری شما در این امر مهم، باعث کمال امتنان خواهد بود.

در انتظار دریافت بازخورد شما می‌باشیم، شخصا مراتب ارادت خود را ابراز می نمایم.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha