رییس شورای شهر: رسانه ها وعده مترو را پیگیری کنند

تهران - ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تهران قول داده بود هر ماه یک ایستگاه مترو افتتاح کند و اگر افتتاح نکند، قصور کرده و من می‌خواهم که شما خبرنگاران این موضوع را پیگیری کنید.

«محسن هاشمی» این سخنان را روز یکشنبه در حاشیه یکصد و نود و یکمین جلسه شورا در جمع خبرنگاران گفت.

 «پیروز حناچی»شهردار تهران آذرماه گذشته در سخنانی پیش از خطبه نماز جمعه، تاکید کرده بود که به طور متوسط تا آخر سال هر ماه یک ایستگاه مترو افتتاح می‌ شود.

محسن هاشمی همچنین درباره پروژه های نیمه تمام پایتخت گفت که به نظر می‌رسد تا آخر امسال پروژه‌های همچون استاد معین، گیشا و بزرگراه شهید رستگاری به اتمام برسد.

ضرورت تحقق وعده خرید اتوبوس برای پایتخت 

هاشمی در ادامه بر لزوم پیگیری شهرداری تهران برای تحقق وعده سه هزار میلیارد تومانی دولت برای خرید اتوبوس تاکید کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروز اعضای شورا کلیات متمم بودجه ۹۸ را تصویب کردند و تبصره‌ای به این لایحه افزودند که بر اساس آن شهرداری موظف به پیگیری جدی تحقق سه هزار میلیارد تومانی است که دولت قول آن را برای خرید یکهزار و پانصد دستگاه اتوبوس داده است.

هاشمی همچنین گفت: ما در شورای شهر بارها پیگیر تامین اتوبوس برای تهران بودیم اما به دلیل ناهماهنگی‌ها در پیگیری، این مهم محقق نشد .

وی یادآور شد که بر اساس مصوبه شورای اقتصاد کشور، قرار است ۶ هزار  میلیارد تومان به شهرداری‌های کلانشهرها داده شود که سه هزار میلیارد تومان آن برای تهران است.

وی گفت: این مصوبه با تضمین وزارت نفت است و امیدواریم این پرداخت انجام شود .

رئیس شورای تهران ادامه داد: نگرانی‌هایی وجود دارد که مصوبه به درستی پیگیری نشود. به همین دلیل این موضوع را در تبصره‌های متمم بودجه آوردیم تا شهرداری تا آخر سال موظف شود که پیگیری لازم را انجام دهد.

لایحه بودجه سال۹۹ انقباضی نیست

وی درباره لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران هم گفت: این لایحه برخلاف بودجه دو سال گذشته، انقباضی نیست.

هاشمی تاکید کرد: می‌خواهیم فعالیت‌های عمرانی نیمه کاره پایتخت را به اتمام برسانیم.

وی گفت: البته هنوز لایحه بودجه به شورا نیامده و شهرداری قول داده تا پایان دی ماه لایحه را ارایه کند .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =