اعلام نتایج بازخوانی نمایش‌نامه‌ها برای تولید در مرکز تئاتر کانون

تهران- ایرنا- اسامی نمایش‌نامه‌های پذیرفته‌شده برای تولید تئاتر کودک و نوجوان در سال ۱۳۹۹ در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری اعلام شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این مرکز تخصصیکانون طی فراخوانی در شهریور ۱۳۹۸ از تمام هنرمندان و فعالان حوزه تئاتر کودک و نوجوان خواسته بود نمایش‌نامه‌های خود را برای تولید تئاتر کودک و نوجوان ارسال کنند. بر اساس این فراخوان، هنرمندان برای اجرای تئاتر ویژه مخاطبان کودک و نوجوان می‌توانستند نمایش‌نامه‌های خود را تا ۱۵ آبان برای ارزیابی به دبیرخانه مرکز تولید تئاتر کانون ارسال کنند. در این میان تعداد ۱۲۶ اثر به دبیرخانه این مرکز ارسال شد که طی دو مرحله از سوی شورای مرکز تولید تئاتر و شورای کارشناسی بازخوانی و بررسی شدند.

بر اساس این گزارش، حسن دادشکر، عادل بزدوده، امیر مشهدی‌عباس و رضا منتظری اعضای شورای بازخوانی آثار، پس از دو ماه بررسی آثار رسیده به دبیرخانه، ۳۶ اثر را در مرحله نخست انتخاب واجد شرایط تولید نمایش در سال ۱۳۹۹ دانستند. بر اساس فهرست اعلام شده، ۴ اثر پذیرفته شده اصلی و ۲۱ نمایشنامه مشروط به بازنویسی و ۱۱ نمایشنامه نیز مشروط به بازبینی، در روند مجدد داوری قرار خواهند گرفت.

همچنین در بخش ارائه طرح، هفت طرح نمایشی در این دوره تایید و منوط به ارائه‌ی نمایشنامه‌ی کامل شد. نویسندگان و کارگردانانی که آثارشان در این داوری پذیرفته شده می‌توانند برای هرگونه پرسش و یا اطلاع از نظرهای شورای نمایش‌نامه، به کارشناسان مرکز تولید تئاتر کانون مراجعه کنند. یادآوری می‌شود این آثار در صورت تایید بازبینی از سوی شورای کارشناسی مرکز تولید تئاتر کانون، مجوز اجرا در مرکز تولید تئاتر کانون را خواهد گرفت.

برای دیدن عنوان نمایش‌نامه‌های پذیرفته شده اینجا کلیک کنید.

عرضه نسخه الکترونیکی کتاب‌های کانون در فروشگاه‌های اینترنتی

نسخه الکترونیکی کتاب‌های انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در فروشگاه‌های اینترنتی و با استفاده از چند نرم‌افزار عرضه می‌شود. علاقه‌مندان به مطالعه کتاب‌های کانون در حال حاضر و به‌مرور می‌توانند به نسخه الکترونیکی ۲۰ عنوان کتاب صوتی و ۲۵۰ عنوان کتاب انتشارات کانون دسترسی پیدا کنند. در حال حاضر بیش از ۶۰ عنوان از این کتاب‌ها هم‌چون زیبا صدایم کن نوشته فرهاد حسن‌زاده، زال و سیمرغ نوشته مصطفی رحمان‌دوست، بچه گروفالو نوشته جولیا دونالدسون و... به شکل الکترونیکی در دست است. بر همین اساس در حال حاضر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برخی از کتاب‌فروشی‌های خود را در تهران و سراسر کشور در اختیار بخش خصوصی قرار داده است که این کتاب‌فروشی‌ها با عنوان یکسان «آفرینش» کتاب‌های چاپی و محصولات فرهنگی هنری کانون را در کنار دیگر محصولات فرهنگی عرضه می‌کنند.

همچنین فروشگاه‌های شهر کتاب و باغ کتاب تهران نیز کتاب‌های کانون را در قفسه‌های جداگانه‌ای در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =