جانباختگان پرواز ۷۵۲ جهانی سرشار از صلح و زیبایی را آرزو داشتند

تهران- ایرنا- رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان  گفت: جانباختگان پرواز ۷۵۲ هواپیمایی اوکراین جهانی سرشار از صلح و زیبایی را آرزو داشتند و غم از دست دادن آنها که جوینده رفاه و آبادانی جامعه بودند، بیشتر و سنگین تر است.

فاطمه مهاجرانی امروز یکشنبه در مراسم یادبود عروج شهدای پرواز ۷۵۲ به ویژه فارغ التحصیلان سمپاد اظهار داشت: صحبت در این مجلس دو سوی دارد، یکی بحث دردناک از دست دادن ها و سوی دیگر کاری است که باید در آینده انجام شود.

وی افزود: مرگ یکی از واقعیت های جدی و سخت جهان است، زندگی و مرگ در هم تنیده هستند، در واقع زندگی آموزگار مرگ ماست و باید از مرگ دیگران زیستن را آموخت.
مهاجرانی گفت: در این روزها مومن دیدیم ، والدینی که با داغ فرزندان مومنی کردند، درد از دست دادن فرزند سخت است، اما این خانواده ها زینب وار تحمل کردند؛ خوشا به سعادت آنها که به گونه ای رفتار کردند که کافر از رفتار آنها حسرت برد.
وی تاکید کرد: در واقع مرگ آغاز زندگی دیگر است، اما شهادت این افراد مسوولیتی سنگین از جنس ساختن کشور و تربیت افراد وفادار به ارزش های جمهوری اسلامی را باقی می گذارد.

رییس مرکز ملی استعدادهای درخشان افزود:‌هر چند جان باختن دانشجویان و فارغ التحصیلان در حادثه سقوط هواپیما برای همگان ناگوار است، اما این حادثه، در ادامه زندگی مسوولیت بزرگ تربیت افراد پایبند به ارزش‌های انقلاب را بر دوش بازماندگان می‌گذارد.
رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: با توجه به ارزش های والای دینی در کشور، در این مدت افراد صبور بسیاری دیدیم که با وجود داغ فرزند باز هم به پای ارزش های جمهوری اسلامی ایستادند.

مهاجرانی با اشاره به تعداد بالای دانشجویان در هواپیمای سقوط کرده اوکراینی، گفت: بسیاری از این جانباختگان دانشجو و جوینده راه علم و دانش بودند. این جویندگی خود ارزش والایی دارند؛ چرا  که علم کمک می کند تا سردار سلیمانی ها و بسیاری از شهدای کشور پرورش یابند و در راه کمک به وطن جان خود را فدا کنند. 

وی ادامه داد: جان هر مومن برای ما عزیز است اما غم از دست دادن آنهایی که جوینده رفاه و آبادانی جامعه بودند و جهان را پر از صلح و لطافت می خواستند، بیشتر و سهمگین‌تر است. هر چند ممکن است عده بگویند که غربی‌ها صلح‌طلب هستند، اما در واقعیت این گونه نیست و تمدن بزرگ اسلامی است که دنیایی با صلح را می‌خواهد که در آن ارزش‌های انسانی والا شمرده شود.
مراسم یادبود عروج شهدای ۷۵۲ به ویژه فارغ التحصیلان سمپاد امروز با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، غلامعلی حدادعادل رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و جمعی از دانش‌آموزان در مرکز باشگاه دانش پژوهان جوان برگزار شد.

یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراینی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی با ۱۷۹ مسافر و خدمه پروازی در حال ترک تهران به مقصد کی‌یف، حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد که در این حادثه  همه مسافران و خدمه هواپیما جان باختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =