حرکت قطارها از ایستگاه‌های آذربایجان بدون تاخیر انجام می‌شود

تبریز - ایرنا - مدیرکل راه آهن آذربایجان گفت: حرکت قطارها از ایستگاه‌های حوزه استحفاظی بدون تاخیر و راس ساعت مقرر انجام می‌شود.

شاپور ارصلانی، روز یکشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگاران افزود: با وجود بارش سنگین برف روز گذشته در استان و وجود پدیده کولاک در مناطق کوهستانی استان، رفت و آمد قطارها در حوزه استحفاظی این اداره کل به صورت روان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه مشکل خاصی در رفت و آمد قطارها وجود ندارد، اظهار داشت: قطارهای ورودی تهران و مشهد به علت بارش سنگین برف به طور میانگین نیم ساعت تاخیر داشته‌ است.

مدیرکل راه آهن آذربایجان با بیان اینکه عملیات برف‌روبی مسیرهای ریلی استان از سوی پرسنل انجام شده است، گفت: تاکنون در هیچ یک از مسیرهای ریلی استان توقف قطاری روی نداده و همه راه‎‌های ریلی باز است.

ارصلانی، با بیان این‌ که روزانه ۱۲ رام قطار از تبریز در مسیرهای مختلف رفت و آمد می‌کند، ادامه داد: این مسیرها شامل ۲ رام «تبریز-مشهد»، ۲ رام «تبریز-تهران»، یک رام «ارومیه_مراغه_ تهران»، ۷ رام «تبریز_ تربیت معلم»، یک رام «تبریز_ جلفا» و یک رام «تبریز_ سلماس» است.

به گزارش ایرنا، نخستین خط راه آهن ایران یک قرن قبل در حد فاصل تبریز تا بندر شرفخانه دریاچه ارومیه توسط روس ها ساخته شد.

راه‌آهن آذربایجان به عنوان یکی از نواحی نوزده‌گانه راه‌آهن ایران در محورهای تبریز - میانه، تبریز- جلفا، تبریز- رازی، مراغه - ارومیه و در آینده نزدیک میانه - بستان آباد فعال است و خطوط ریلی این ناحیه به حدود یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر می رسد.

راه‌آهن آذربایجان به استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل خدمت‌رسانی می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها