سازه‌های آبخیزداری خسارت سیل را کاهش داده است

تهران- ایرنا- سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به سفر خود به استان سیستان و بلوچستان و سیل اخیر در این استان گفت: منابع طبیعی سازه‌های خوبی را در مناطق بحرانی ایجاد کرده و اثرات آن نیز در کاهش خسارات سیل قابل توجه است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، خسرو شهبازی در چهل و یکمین جلسه ستاد هماهنگی اجرای طرح‌های آبخیزداری با تاکید بر نظارت و ارزیابی فعالیت‌ها خاطر نشان کرد: اعتبارات صندوق توسعه ملی که در این شرایط سخت در اختیار سازمان جنگل ها قرار گرفته است، مسؤولیت ما را دوچندان ساخته و کارشناسان معین باید با حضور در استان‌ها و بازدید از میزان پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها، چگونگی برگزاری مناقصات و نحوه پرداخت آن نظارت لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: در اجرای طرح‌های آبخیزداری فعالیت‌های منابع طبیعی در عرصه‌های کشور صرفاً به اقدامات سازه‌ای و سنگ و سیمان منتهی نمی‌شود بلکه اقداماتی همچون حفاظتی، جنگل کاری، بذرپاشی، بذرکاری و احیای مراتع در دستور کار سازمان جنگل‌ها قرار دارد.

سرپرست سازمان جنگل‌ها همچنین به اقدامات وزارت جهاد کشاورزی در زمینه تامین علوفه دام و تامین گوشت در استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: سرپرست وزارت جهاد کشاورزی طی روزهای اخیر به همراه دولت در استان حضور یافته و به این اقدامات سرعت بیشتری خواهد داد.

شهبازی در جمع اعضای ستاد هماهنگی اجرای طرح‌های آبخیزداری با اشاره به موقعیت پایتخت در همجواری با شهر قم یادآور شد: یکی از کانون‌های گرد و غبار که کلانشهر تهران را تحت تاثیر قرار می‌دهد رودخانه شور قم است که باید در پایین دست آن جنگل‌کاری انجام شود تا کانون تولید گرد و غبار تثبیت گردد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =