وزیر راه مشکلات مناطق سیل زده جاسک را بررسی کرد

بندرعباس- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی روز یکشنبه در بازدید از روستاهای سیل زده جاسک هرمزگان، مسائل و مشکلات سیلزدگان و روند ارائه خدمات به این روستاها را پس از سیل اخیر بررسی کرد.

محمد اسلامی در بازدید از روستاهای سیل زده دهستان گابریک شهرستان جاسک، از نزدیک آخرین وضعیت روستاهای این منطقه از جمله «حاجی آباد»، «کروچ بالا»، «کروچ پایین»، «لیره‌ای»، «سدیج» و «گرندو » را مورد بررسی قرارداد.

وی همچنین ضمن بازدید از کمپ‌های اسکان اضطراری ساکنان این روستاهای سیل زده، با مردم این مناطق به گفت وگو پرداخت.
وزیر راه وشهرسازی بر سرعت کمک های لازم برای جبران خسارت های ناشی از سیل درمناطق سیل زده جاسک تاکید کرد.

اسلامی در ادامه دستور داد: نمایندگان بنیادمسکن و جهاد کشاورزی به منظور تشکیل پرونده های مربوط به خسارت های وارد شده به خانه ها و زمین های کشاورزی و سرعت بخشی درجبران خسارت های ناشی از سیل در این مناطق مستقر شوندو

وزیر راه شهرسازی به همراه استاندار هرمزگان همچنین پس از ورود به شهرستان جاسک از منطقه رودخانه جگین این شهرستان بازدید کرد و بر پیگیری درخواست اهالی این منطقه برای ساخت پل بر روی رودخانه یاد شده جهت سهولت در رفت وآمد مردم تاکید کرد.

به دنبال فعالیت سامانه بارشی در استان هرمزگان در روزهای ۲۰ تا ۲۲ دی‌ماه سیلاب زیادی در شرق هرمزگان از جمله جاسک و بشاگرد به وقوع پیوست و روستاهای منطقه تحت تاثیر آن قرار گرفتند.
بدنبال این سیلاب‌ها خسارت بسیاری به خانه‌های روستایی، تاسیسات آبرسانی و برق، ابنیه و جاده‌ها در منطقه جاسک و بشاگرد وارد شده است.
درپی حادثه سیل اخیر، همچنین  تعداد زیادی از خانه‌های مددجویان زیرپوشش کمیته امداد جاسک هرمزگان به شکل صد درصد تخریب و بسیاری دیگر از منازل دچار آب‌گرفتگی شدید شده است.
طبق اعلام معاون امور عمرانی استانداری هرمزگانف در برآورد اولیه تاکنون سیل هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان به زیرساخت ها و بخش های مختلف شهرستان جاسک و بشاگرد خسارت وارد کرده است.
معاون امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: در برآورد اولیه تاکنون سیل ۱۲هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال به زیرساخت‌ها و بخش‌های مختلف شهرستان‌های جاسک و بشاگرد خسارت وارد کرده است.
شهرستان جاسک و بشاگرد در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =