تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا سیاسی است

اردبیل - ایرنا - سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: ایران کشوری امن بوده و تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره بازی تیم‌های ایرانی در کشور ثالث سیاسی است.

محمدرضا برادران روز یکشنبه افزود: ایران به مراتب امن‌تر از کشورهای خاورمیانه و غرب آسیا است و تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا غیرمنطقی بوده و دسیسه‌ای بیش نیست.

وی اظهارداشت: ایران سالیان سال لیگ قهرمانان آسیا را در امنیت کامل میزبانی کرده و بدون‌شک کنفدراسیون فوتبال آسیا از این تصمیم هدفی غیر از فوتبال دنبال می‌کند.

وی بیان‌کرد: تضعیف فوتبال کشورمان و ناامن نشان دادن ایران از جمله اهداف این تصمیم خبیثانه کنفدراسیون آسیا است.

او با بیان اینکه این حق مسلم تیم‌های ایرانی است که در بازیهایشان از حضور تماشاگران خود بهره ببرند، اضافه‌کرد: دشمنان در تمامی زمینه‌ها بویژه در ورزش از اتحاد و انسجام ملت ایران ناراحت هستند و با این کار می‌خواهند در بین آحاد مردم تفرقه ایجاد کنند.

برادران گفت: این بار نیز بدخواهان ملت بزرگ ایران شکست خواهند خورد و دسیسه و ترفند آنها در ایجاد نفاق بین مردم نتیجه نخواهد داد.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل با بیان اینکه ایران میزبان شایسته برای تمامی مسابقات ورزشی مهم بوده است، افزود: کشورمان در بسیاری از رشته‌های ورزشی میزبان بازی‌های بین‌المللی و جهانی بوده و این بیانگر شایستگی و امن‌ بودن ایران است.

وی اظهارداشت: بهترین واکنش در برابر این تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا، حضور نیافتن تیم‌های ایرانی در این رقابت‌ها است و باید از حق خود دفاع کنیم چرا که تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا  تصمیمی سیاسی و دسیسه علیه ایران است.
کنفدراسیون فوتبال آسیا به بهانه ناامن بودن ایران اعلام کرده که تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ از میزبانی محروم هستند.

مدیران تیم‌های فوتبال پرسپولیس، سپاهان، استقلال و شهرخودرو هم تصمیم گرفتند در صورت پافشاری AFC از این رقابت‌ها کناره‌گیری ‌کنند.    

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =