۹۰ مسافر محور ایران‌خواه تکاب از محاصره برف نجات یافتند

مهاباد- ایرنا- دییر ستاد مدیریت بحران تکاب گفت: ۹۰ نفر از مسافران خودروهای عبوری که در گردنه‌های سخت‌گذر محور تکاب - دوراهی ایران‌خواه در محاصره برف و کولاک گرفتار شده بودند با تلاش راهداران نجات یافتند.

حبیب‌الله شیوخی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مسافران، سرنشینان ۳۰ دستگاه خودرو سواری و باری بودند که به علت کولاک شدید و لغزنده بودن جاده در محور دوراهی ایران‌خواه، قادر به ادامه مسیر نبودند.

وی بیان کرد: این محور سخت‌گذر با تلاش راهداران اداره‌ای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرهای تکاب و دیواندره در چند نوبت برف‌روبی و پس از ۶ ساعت بازگشایی شد.

وی افزود: کولاک شدید و حجم زیاد برف در گردنه‌های سخت‌گذر محور تکاب - دو راهی ایرانخواه، شب گذشته و بامداد امروز مانع تردد خودروها در این محور شده بود.

دبیر ستاد مدیریت بحران تکاب ادامه داد: شهروندان و رانندگان از تردد شبانه در این محور خودداری کرده و به طور حتم زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

«شیوخی»، بیان کرد: برای تردد در سایر محورهای منتهی به تکاب از جمله گردنه مایین‌بلاغ در محور تکاب - شاهین‌دژ و تکاب - دندی نیز استفاده از زنجیرچرخ ضروری است.

محور تکاب - دوراهی ایران‌خواه مسیر ارتباطی تکاب در استان آذربایجان‌غربی به شهرستان‌های «سقز» و «دیواندره» در استان کردستان است که نقش‌ مهمی در حمل‌ و نقل کالا و مسافر برعهده‌ دارد.

تکاب در جنوب آذربایجان‌غربی و دیواندره در استان کردستان، در فاصله ۶۵ کیلومتری از هم واقع شده‌ و محور دوراهی ایرانخواه راه دسترسی این ۲ شهرستان است که دارای گردنه‌های سخت‌گذر بوده و در فصل‌ سرما و یخبندان همواره برف‌گیر و کولاکی است.

ورود سامانه بارشی از غرب کشور به آذربایجان‌غربی موجب بارش برف در مهاباد و بیشتر نقاط این استان شده که ضمن شدت گرفتن از بعدازظهر روز گذشته تا فردا دوشنبه هفته جاری ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =