۱۴ هزار نفر از عوامل شهری، تهران را برف روبی می‌کنند

تهران- ایرنا- مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران گفت: ١۴ هزار نفر از عوامل خدمات شهری،امروز یکشنبه کار برف روبی در تمامی بزرگراه ها، پل‌ها، اتوبان ها و معابر شهری پایتخت را انجام می‌دهند.

به گزارش مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، «اصغر عطایی» افزود: از روز گذشته احتمال برودت هوا و بارش برف در تهران از سوی سازمان هواشناسی اعلام شده بود و به همین دلیل، مناطق ٢٢ گانه شهرداری تهران از دیروز و پیش از آغاز برف به صورت آماده باش در آمده بودند.

وی با اشاره به استقرار افراد مجهز به امکانات و ماشین آلات برف روب در نقاط برف گیر پایتخت تصریح کرد: به همین منظور، یک هزار و ۳۵۰ دستگاه ماشین آلات برف روب به همراه خودرو و کامیون در سطح شهر تهران مستقر شدند و کار محلول و نمک پاشی در سطح شهر به صورت گسترده انجام شد.

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به تعبیه ۴ هزار مخزن زردرنگ از هفته ها پیش در حاشیه معابر و بزرگراههای پایتخت گفت: این مخازن مجهز به شن مخصوص، نمک و ماسه است تا شهروندان و عوامل کارگری بتوانند هنگام بارش برف برای باز کردن مسیر و تسهیل در تردد از آن استفاده کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به آماده باش مدیران و شهرداران مناطق ٢٢ گانه از شب گذشته، اکنون تمام سطح شهر در حال کنترل است و در هیچ یک از معابر اصلی پایتخت به علت بارش برف، انسدادی گزارش نشده است. 

عطایی گفت: عوامل خدمات شهری نیز در سطح شهر حضور دارند و حضور آنان تا زمان پایان بارش برف ادامه خواهد داشت.

این مقام مسئول در شهرداری تهران تصریح کرد: معابر به ترتیب اولویت بندی، پاک سازی می شود اما اگر معابر فرعی دچار مشکل بود شهروندان می توانند از طریق تماس با سامانه ١٣٧ این موضوع را به شهرداری اعلام کنند تا بلافاصله عوامل ناحیه منطقه اعلام شده برای برف روبی اقدام کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =