۱۶۴ راس دام قاچاق در نوار مرزی قصرشیرین کشف شد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین از کشف و ضبط ۱۶۴ راس دام قاچاق در نوار مرزی شهرستان قصرشیرین در حین خروج از کشور خبر داد.

مرادعلی تاتار روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با هوشیاری ماموران ارتش این محموله قاچاق دام از سوی افراد سودجو در حال خروج از کشور بود که کشف و ضبط و در این رابطه برای تحقیقات بیشتر پرونده قضایی تشکیل شد.
وی اظهار داشت: این محموله دام از نوع قوچ پرواری قاچاق بود که توسط تیپ ۱۲۸ ارتش مستقر در نوار مرزی قصرشیرین کشف شده و دام ها تحویل تعزیرات حکومتی شد.

فرماندار قصرشیرین گفت: قاچاقچیان قصد داشتند دام ها را به عراق صادر کنند که با رصد و هوشیاری نیروهای ارتش، موفق به خروج دام ها از کشور نشدند.

شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد و مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می شود.
طبق اظهارات مسوولان انتظامی کرمانشاه، کشفیات کالای قاچاق در حوزه انتظامی طی ۹ ماه سپری شده از سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۳۰ درصد رشد داشته است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد.

سرخط اخبار استان‌ها