۲۸ دی ۱۳۹۸، ۲۲:۱۹
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83639000
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

صدراعظم آلمان و لیعهد ابوظبی درباره تحولات لیبی گفت وگو کردند

تهران-ایرنا- "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان و "محمد بن زاید" ولیعهد ابوظبی شنبه شب و یک روز مانده به کنفرانس بین‌المللی برلین درباره تحولات منطقه و صلح در لیبی گفت‌وگو کردند.

به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، دو طرف در این دیدار درخصوص افزایش ثبات در منطقه و حمایت از تلاش‌ها برای یافتن صلح در لیبی رایزنی کردند.

ولیعهد ابوظبی در این دیدار که در برلین صورت گرفت، گفت که وی امیدوار است، امنیت، ثبات و صلح در لیبی برقرار شود و کنفرانس برلین خواسته‌های شهروندان لیبیایی را محقق سازد.

پیش از این نیز، تونس به علت تأخیر آلمان برای ارسال دعوت نامه جهت شرکت در کنفرانس بین‌المللی برلین، دعوت دولت مرکل برای حضور در این کنفرانس را رد کرد.

کنفرانس بین‌المللی برلین به میزبانی دولت آلمان فردا یک‌شنبه ۱۹ ژانویه برگزار می‌شود و محور بحث‌های آن یافتن راهکارهایی برای پایان دادن به جنگ داخلی و بحران در لیبی اعلام شده است.

فایز السراج رییس دولت وفاق ملی لیبی، خلیفه حفتر فرمانده دولت شرق لیبی، ترکیه، آمریکا، انگلیس، روسیه، فرانسه، چین، ایتالیا، امارات، مصر، الجزایر و کنگو به این کنفرانس دعوت شده‌اند.

گزارش‌ها حاکی است، همزمان با شکست مذاکرات ارتش ملی لیبی و دولت وفاق ملی در هفته گذشته در مسکو، درگیری‌ها در جنوب طرابلس پایتخت این کشور آغاز شده‌است.

طرف‌های درگیر در لیبی شنبه هفته گذشته پذیرفته بودند که یک روز بعد (روز یکشنبه)درگیری‌های نظامی را متوقف کنند و قرار شد برای رسمیت بخشیدن به این آتش‌بس، یک توافقنامه رسمی را در مسکو امضا کنند که این مسأله با نپذیرفتن حفتر اجرایی نشد.

مذاکرات وزیران امورخارجه و دفاع روسیه و ترکیه در قالب ۲+۲ دوشنبه هفته گذشته آغاز و سپس هیأت‌ طرف‌های لیبی به سرپرستی رییس دولت وفاق ملی و حفتر به مذاکرات وزیران امور خارجه و دفاع روسیه و ترکیه به آن پیوستند که بیش از هفت ساعت به طول انجامید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha