هاشمی‌طبا: عزت و غرور ایرانی از هر مساله‌ای بالاتر است

تهران- ایرنا- رییس اسبق سازمان تربیت بدنی با اشاره به تصمیم سیاسی کنفدراسیون فوتبال آسیا در محرومیت تیم‌های فوتبال ایران از میزبانی لیگ قهرمانان آسیا گفت: در این برهه حساس، عزت و غرور ایرانی از هر چیز دیگری بالاتر است و نباید اجازه ندهیم تا خدشه‌ای به این مهم وارد شود.

«سیدمصطفی هاشمی‌طبا» روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره لغو میزبانی از تیم‌های ایرانی مقابل حریفان خود در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: به نظر می‌رسد این یک تصمیم سیاسی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا است و باید با آن مقابله کرد.

وی افزود: کشورهای حاشیه‌نشین خلیج فارس که خود را در معرض تهدید احساس می‌کنند، با لابی و فشار باعث شدند چنین تصمیم ناعادلانه و غیر منطقی از سوی AFC گرفته شود.

عضو پیشین کمیته بین‌المللی المپیک خاطرنشان کرد: وقتی رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا یک بحرینی است، باید انتظار چنین تصمیماتی که جنبه ورزشی ندارد را داشت. متاسفانه فوتبال آسیا در سلطه بحرینی‌هاست و این حقیقت تلخی است که باید پذیرفت.

رییس پیشین کمیته ملی المپیک تصریح کرد: بهترین تصمیم همان تصمیمی است که مسوولان وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک، فدراسیون فوتبال و نماینگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا گرفته‌اند و اگر قرار باشد تصمیم مسوولان AFC پابرجا بماند نباید در این رقابت‌ها شرکت کرد.

رییس اسبق سازمان تربیت بدنی تاکید کرد: در قبال برخورد سیاسی که صورت گرفته است، باید پیگیری‌های لازم صورت بگیرد تا حق ایران پایمال نشود.

هاشمی طبا در پایان گفت: در این برهه حساس عزت و غرور ایرانی از هر چیز دیگری بالاتر است و نباید اجازه دهیم تا خدشه‌ای به آن وارد شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =