دوره آموزشی حفاظت از بناهای تاریخی در قزوین برگزار شد

قزوین - ایرنا - دوره آموزشی حفاظت و مرمت از اشیا، بناها و محوطه های تاریخی استان قزوین برای کارشناسان میراث فرهنگی برگزار شد.

این دوره با حضور جمعی از علاقه مندان به ابنیه تاریخی و کارشناسان حوزه میراث فرهنگی و همچنین کارکنان یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین برگزار شد.

این دوره آموزشی به صورت تئوری و عملی با مدرسی عصمت زندی رییس اداره حفاظت از اموال منقول فرهنگی و تاریخی وزرات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور برگزار شد.

در این دوره آموزشی شرکت‌کنندگان با مسایلی همچون روش های مرمت اشیای سفالین در حین کشف و شناسایی، حفاظت پیشگیرانه از ابنیه و اثار تاریخی ، مستندنگاری و تهیه شناسنامه برای آثار کشف شده در کاوش ها آشنا شدند.

مبانی و تاریخچه حفاظت و مرمت از بناهای تاریخی، فعالیت های مرتبط با باستان‌شناسان، مرمت گران و کارکنان یگان‌ حفاظت در مکان های مورد حفاری، حفاظت و مرمت صحیح اشیای کشف شده حین کاوش از جمله مباحث مربوط به این دوره آموزشی بود.

 ۲۳۵ بنای تاریخی شامل عمارت ها، دروازه ها و حمام ها، بقعه ها، آب انبارها، پل ها و برج ها، مساجد، مسجد-مدرسه ها و کاروانسراها در استان قزوین وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =