کمک‌های بهزیستی هرمزگان بین سیل‌زدگان جاسک توزیع شد

بندرعباس-ایرنا-بهزیستی هرمزگان به منظور ارائه کمک‌رسانی به سیل‌زدگان در جاسک، اولین محموله کمک‌های نقدی و غیرنقدی را بین مردم این شهرستان توزیع کرد.

اولین محموله کمک‌های نقدی و غیرنقدی مورد نیاز، روز شنبه به مناطق کوهستانی سیل‌زده در شرق جاسک رسید که توسط بالگرد سپاه بین مردم توزیع شد.

در همین راستا، ۳۵۰ میلیون ریال کمک نقدی و ۴۷۰میلیون ریال لوازم مورد نیاز غیرنقدی شامل، کالاهای بهداشتی، پتو، پوشاک گرم، مواد غذایی برنج، کنسرو، نان و روغن ارسال شده است.

همچنین کالاهای غیرنقدی دیگری نیز شامل، پتو، پوشینه، مواد غذایی و لباس به ارزش ۱۳۰میلیون ریال از سوی کانون توسعه و همیاری مهدهای کودک استان برای کودکان حادثه دیده در سیل جاسک اهدا شد.

به دنبال فعالیت سامانه بارشی در استان هرمزگان در روزهای ۲۰ تا ۲۲ دی‌ماه سیلاب زیادی در شرق هرمزگان از جمله جاسک و بشاگرد به وقوع پیوست و روستاهای منطقه تحت تاثیر آن قرار گرفتند.
بدنبال این سیلاب‌ها خسارت بسیاری به خانه‌های روستایی، تاسیسات آبرسانی و برق، ابنیه و جاده‌ها در منطقه جاسک و بشاگرد وارد شده است.

شهرستان جاسک و بشاگرد در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده اند.
طبق اعلام مسوولان، سیل اخیر حدود ۹ هزار میلیارد ریال خسارت به زیرساخت های استان هرمزگان در ۲ شهرستان جاسک و بشاگرد وارد کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =