کنگره شهید سردار قاسم سلیمانی در یاسوج برگزار می شود

یاسوج- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: کنگره شهید سردار قاسم سلیمانی به همراه نخستین کنگره ۳۷۶ شهید عشایر این استان ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۸ در شهر یاسوج مرکز استان برگزار می شود.  

احد جمالی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مکان برگزاری این کنگره یک روزه مصلای امام خمینی (ره) شهر یاسوج خواهد بود.

وی افزود: هدف از برگزاری این کنگره زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا، نهادینه کردن هر چه بیشتر فرهنگ ایثار، شهادت، جهاد و مقاومت و ارزش های ناب دوران هشت سال دفاع مقدس بین قشرهای مختلف مردم کهگیلویه و بویراحمد به ویژه نسل جوان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برنامه های متنوع مذهبی، فرهنگی و هنری در این کنگره برگزار می شود.  

جمالی عنوان کرد: این کنگره به طور زنده و مستقیم از طریق شبکه استانی دنا و برخی شبکه های سراسری پخش می شود و سخنران ملی آن نیز سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفان کشور است.

وی ابراز داشت: راه شهیدان باید تا همیشه تداوم داشته باشد و این امر مهم نیز با فرهنگ سازی، گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تکریم خانواده آنان محقق می شود.

جمالی از دستگاه های مختلف اجرایی و به ویژه نهادهای فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد خواست برای برگزاری هر چه باشکوه تر این کنگره همکاری لازم را با سپاه فتح استان داشته باشند.

وی گفت: انتظار می رود که مسؤولان اجرایی و قشرهای مختلف مردم کهگیلویه و بویراحمد به طور گسترده در این کنگره حضور یابند.  

کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و ۸۸۰ شهید، ۳۱۷ آزاده و افزون بر ۹ هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =