ارتفاع برف در گردنه‌ «زمزیران» مهاباد به ۳۰ سانتی‌متر رسید

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: ارتفاع برف در گردنه زمزیران واقع در محور مهاباد - سردشت هم‌اکنون به بیش از ۳۰ سانتی‌متر رسیده‌است.

محسن خادمی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارش برف که از روز گذشته در این منطقه آغاز شده هم‌اکنون در تمامی محورهای مواصلاتی به شدت ادامه دارد و موجب کندی رفت و آمد خودروها شده‌است.

وی گفت: ارتفاع برف در گردنه «قره‌بلاغ» در جاده برهان  ۲۰ سانتی‌متر و در گردنه «جواله‌رشان» محور مهاباد - سردشت نیز به ۲۵ سانتی متر رسیدهکه به دلیل کولاک شدید موجب بروز مشکلاتی برای تردد خودروها در این محورها شده‌است.

وی افزود: هم‌اکنون تردد در گردنه‌های این شهرستان به دلیل بارش برف و کولاک و تداوم آن فقط با زنجیرچرخ میسر است.

وی از رانندگانی که قصد تردد در مسیرهای کوهستانی را دارند، خواست که قبل از سفر در این فصل از وضعیت جاده‌ها با شماره تلفن‌های ۴۲۲۲۴۵۰۰، ۴۲۲۲۲۳۶۰۰ و ۲-۴۲۲۲۴۵۰۱ آگاهی پیدا کنند.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: هم‌اکنون ۱۶ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین کار برف‌روبی را در این محورها از بامداد امروز آغاز کرده‌اند و با وجود بارش برف تمامی محورهای این شهرستان باز و تردد در آنها جریان دارد.

وی به رانندگانی که قصد تردد در جاده‌ها و گردنه‌های برفگیر مهاباد را دارند توصیه کرد وسایل نقلیه خود را به زنجیرچرخ و دیگر وسایل ایمنی زمستانی مجهز و با سرعت مطمئنه و با رعایت فاصله طولی رانندگی کنند.

خادمی همچنین از رانندگان خواست به دلیل تداوم بارش‌ها و لغزندگی جاده‌ها از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

هم‌اکنون علاوه بر راهدارخانه مرکزی، چهار راهداری در روستاهای «کیتکه» (گردنه جواله‌ره‌شان)، «کله‌گاوی» ( گردنه زمزیران) و «آفان» در مسیر مهاباد - سردشت و گردنه «قره‌بلاغ» (مسیر مهاباد - بوکان) فعال است.

مهاباد دارای بیش از ۸۶۰ کیلومتر راه شامل ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۶۳۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است.

ورود سامانه بارشی از غرب کشور به آذربایجان غربی موجب بارش برف در مهاباد و بیشتر نقاط این استان شده که ضمن شدت گرفتن از بعدظهر امروز تا روز دوشنبه هفته جاری ادامه خواهد داشت؛ مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی و در منطقه‌ای سردسیر و کوهستانی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =