بازتاب سلب امتیاز میزبانی از ایران در لیگ قهرمانان آسیا در نشریه ژاپنی

تهران- ایرنا- روزنامه انگلیسی زبان «ژاپن تایمز» بدون فوت وقت با انتشار تصویری از جشن قهرمانی کاشیما در تهران در لیگ قهرمانان فصل گذشته، موضع فدراسیون فوتبال ایران را مبنی بر مخالفت با تصمیم ای‌اف‌سی در خصوص سلب امتیاز میزبانی از نمایندگان این کشور در این تورنمنت، بازتاب داد.

در گزارش این روزنامه آمده است: فدراسیون فوتبال ایران روز گذشته با دریافت نامه‌ای از سوی ای‌اف‌سی از میزبانی بازی‌های بین المللی در خاک خود محروم شد.

ژاپن تایمز به بیانیه منتشر شده در تارنمای فدراسیون فوتبال ایران اشاره کرد و ادامه داد: بلافاصله پس از دریافت این نامه، جلسه فوق العاده ای برای رسیدگی به این موضوع با حضور نمایندگان چهار باشگاه ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد. تصمیم و موضع نهایی فدراسیون فوتبال و این چهار باشگاه طی روزهای آتی اعلام خواهد شد.

استقلال، پرسپولیس، سپاهان و شهرخودرو چهار باشگاه مذکور هستند.

روزنامه چاپ توکیو به اظهارات امیر مهدی علوی سخنگوی فدراسیون فوتبال ایران اشاره کرد و افزود: سخنگوی فدراسیون فوتبال ایران گفته است که ایران آمادگی میزبانی از تیم‌های خارجی را دارد و به ای‌اف‌سی تعهد امنیتی داده است. علوی از ای‌اف‌سی خواسته تا در برابر هرگونه اتهامی که خلاف این موضوع را مطرح می‌کند، بایستد. علوی برای اثبات ادعای خود به میزبانی تهران از فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۸ اشاره کرده است؛ (جایی که تیم پرسپولیس پس از صعود به فینال در بازی برگشت در ورزشگاه آزادی تهران در شرایطی ایده‌آل از کاشیما آنتلرز ژاپن میزبانی کرد و در نهایت به مقام نایب قهرمانی رسید.)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =