۲۰ میلیارد ریال در بخش بهداشت و درمان چالدران هزینه می‌شود

ارومیه- ایرنا- فرماندار چالدران گفت: ۲۰ میلیارد ریال اعتبار ویژه با همراهی بنیاد علوی در بخش بهداشت و درمان چالدران هزینه می‌شود که تزریق این رقم می‌تواند در بهبود وضعیت این بخش اثرگذار باشد.

حسن محمدزاده روز شنبه در مجمع سلامت شهرستان چالدران افزود: این رقم در راستای اجرای تفاهم‌نامه همکاری بین شبکه بهداشت و درمان چالدران و بنیاد علوی اختصاص یافته که برای توسعه زیرساختی هزینه می‌شود.

وی اضافه کرد: فعالیت‌های خوبی در حوزه سلامت شهرستان چالدران انجام شده که آغاز بهره‌برداری از طرح توسعه بیمارستان چالدران و اختصاص تجهیزات پیشرفته برای استفاده شهروندان چالدرانی در این بیمارستان از جمله این فعالیت‌ها به شمار می‌رود.

وی بیان کرد: باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود چالش‌های این حوزه را کاهش دهیم که فرمانداری چالدران نیز در این خصوص آماده هرگونه همکاری است.

فرماندار چالدران ادامه داد: تامین نیروی انسانی لازم در بخش بهداشت، درمان و پزشک متخصص از جمله خواسته‌های مردم چالدران از دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی است که امیدواریم شاهد تحقق آن باشیم.

محمدزاده گفت: یکی دیگر از درخواست‌های شهروندان، شبانه‌روزی کردن مرکز جامع سلامت روستایی و شهری آواجیق است تا مردم این شهر و شهرهای همجوار بتوانند از آن به آسانی استفاده کنند.

رسول انتظارمهدی معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه کارهای بزرگی در عرصه سلامت شهرستان چالدران انجام شده، افزود: حل همه مشکلات سلامت و بهداشت و درمان تنها از سوی دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان قابل انجام نیست و باید همه ارگان‌ها و ادارات به این عرصه وارد شوند.

به گزارش ایرنا، شهرستان چالدران از مناطق محروم آذربایجان‌غربی است که در شمال این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha