۲۴ ساعت پرالتهاب در خیابان سئول؛ حضور تاج در فدراسیون فوتبال

تهران- ایرنا- در حالی که شایعه شده بود مهدی تاج در مالزی به سر می‌برد؛ رییس سابق فدراسیون فوتبال روز گذشته در فدراسیون حاضر شد و نامه‌ای را به AFC ارسال کرد.

بامداد دیروز بود که خبر محرومیت نمایندگان ایرانی از میزبانی در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا توسط یک خبرنگار عرب زبان منتشر شد و چند ساعت بعد فدراسیون فوتبال نیز این مساله را تایید کرد. اتفاقی که باورکردنش بسیار سخت بود و همه را متعجب کرده بود اما AFC در تصمیمی عجیب و ناعادلانه رای به چنین حکمی داده است. البته این تصمیم هنوز در هیات‌رییسه کنفدراسیون فوتبال آسیا به تایید نرسیده و این یعنی رای به مرحله اجرایی نرسیده است.

امروز مدیران عامل چهار باشگاه لیگ برتری در فدراسیون فوتبال حاضر شدند تا به همراه مسوولان فدراسیون و مهدی علی‌نژاد، معاون وزارت ورزش درباره بحران به وجود آمده تصمیم‌گیری کنند. سپس صورت‌جلسه به وزارت ورزش رفت تا به تایید مسعود سلطانی‌فر نیز برسد. در همین بین شایعه شد که مهدی تاج در مالزی به سر می برد و در تلاش است تا با حضور در جلسه هیات‌رییسه کنفدراسیون فوتبال آسیا مذاکراتی را انجام دهد اما اصل ماجرا چیز دیگری است.

رییس سابق فدراسیون فوتبال و نایب رییس AFC اصلا به مالزی سفر نکرده است. او در تهران است و روز گذشته به محض رسیدن نامه AFC، خودش را به خیابان سئول و محل فدراسیون فوتبال می‌رساند. تاج در همان ساعت نامه‌ای تند را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرد و جلسه‌ای را با نمایندگان باشگاه‌ها انجام داد.

البته تاج در جلسات امروز حضور نداشت ولی در جریان امور قرار دارد و حال باید دید طی روزهای آتی چه فعالیتی را انجام خواهد داد.  فعلا تصمیم گرفته شده این است که در صورت نهایی شدن حکم AFC، نمایندگان ایران از این مسابقات کناره‌گیری کنند و محرومیت و جریمه را به جان بخرند چرا که بازی کردن در کشور بی‌طرف یعنی قبول کردن نا امنی. با این حال این تصمیم فعلا در حد یک تهدید برای کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهد بود. چرا که هنوز رای قطعی نشده است. فوتبال را به گوش مسوولان AFC برساند.

اگر تهدید فدراسیون فوتبال جواب بدهد و در هیات‌رییسه، رای ابتدایی وتو شود طبیعتا همه چیز به حالت اولیه برخواهد گشت و نمایندگان ایران به جز دیدار برابر تیم‌های عربستانی  که رفت و برگشت در زمین بی‌طرف خواهد بود در الباقی مسابقات که میزبان هستند در زمین‌های خودشان به میدان می‌روند اما اگر اینطور نشد و در هیات‌رییسه نیز رای اولیه به تصویب رسید همان‌جا کناره‌گیری نمایندگان ایران کلید خواهد خورد.

مهمترین خروجی جلسه امروز این بود که بدون هیچ شکی نمایندگان ایران در زمین بی‌طرف مسابقات خود را برگزار نخواهند کرد. حال باید دید طی ۲۴ ساعت آینده چه اتفاق جدیدی رخ می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =