فانوس عمار به صداوسیمای مرکزخلیج فارس رسید

بندرعباس- ایرنا- مستند تلویزیونی نبرد بیست ونهم از تولیدات صداوسیمای مرکزخلیج فارس فانوس دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز خلیج فارس، نبرد بیست ونهم به کارگردانی مهرداد حق شناس است که هیات داوران فانوس جشنواره عمار را دربخش مستند تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و دفاع مقدس جشنواره عمار به علت پرداخت با کیفیت به زاوایه‌ای ناپیدا در نبرد امروز ایران و آمریکا به این مستند اهدا کردند.

نبرد بیست ونهم نخستین فیلم مستند بلندی است که حماسه آفرینی شهیدان اسدالله رییسی  واسحق دارا از شهدای هرمزگان را درعملیات سال ۱۳۶۷ و در جریان مبارزه با جنایتکاران ومتجاوزان آمریکایی در خلیج فارس به تصویر کشیده است.

این مستند صحنه‌ها وگوشه‌هایی از زندگی شهیدان اسحق دارا واسدالله رییسی از زمان طفولیت تا شهادت را از زبان نزدیکان و شاهدان عینی بازگو می‌کند و به بازسازی صحنه‌های رشادت‌های این شهیدان و ابعاد جدیدی ازحماسه آفرینی‌های آنان پرداخته است.

فیلم‌برداری این مستند دربندرعباس وآب‌های خلیج فارس انجام شده است و در این پروژه بیش از ۴۰۰ بازیگر و هنرور حضور وهمکاری داشتند.

«شهید اسدالله رییسی متولد سال ۱۳۲۴ که در ۲۹ فروردین سال ۶۷ پس از چند ساعت نبرد مستقیم با آمریکایی‌ها در خلیج فارس به شهادت رسیدند.

شهید اسحق دارا نیز متولد ۱۳۴۵ روستای گیشان از توابع بندرعباس است که در کنار شهید رییسی در مقابل آمریکایی‌ها ایستادگی کرد و پیکرش در خلیج فارس ماند. وی در عملیات والفجر ۴ در دوران دفاع مقدس نیز به درجه جانبازی رسیده بود.»

مستند تلویزیونی نبرد بیست ونهم به مدت ۹۰ دقیقه و به سفارش صداوسیمای مرکز خلیج فارس تولید شده است که تاکنون جواز حضور در جشنواره تلویزیونی «مستند» و جشنواره بین المللی «فیلم مقاومت» را بدست آورده بود.

جشنواره مردمی فیلم عمار یک جشنواره سینمایی ایرانی است که در دیماه هرسال به صورت سراسری با حضور قشرهای مختلف مردم بویژه خانواده‌های شهیدان و معرفی برگزیدگان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha