۶ کتاب حوزه دفاع مقدس در شیراز رونمایی شدند

شیراز- ایرنا- ۶ اثر مکتوب شاخص حوزه دفاع مقدس و مقاومت از نویسندگان و ایثارگران این حوزه شنبه ۲۸ دی ۹۸ در شیراز رونمایی شدند.

این آثار شامل«خلوتیان آسمانی» نوشته اکبر بیابانی، «شیر زیتان» درباره شهید مدافع حرم ارتش مجتبی ذوالفقاری‌نسب، «کتیبه ژنرال» به قلم نویسنده حوزه دفاع مقدس اکبر صحرایی،«روپوشی برای میدان تیر» مجموعه خاطرات نوشته پروانه نجاتی، «استهبان در دفاع مقدس» نوشته رزمنده دفاع مقدس محمدجواد اسلامی و«پسران حوا» مجموعه داستان و خاطره دفاع مقدس به قلم جانباز دفاع مقدس اسماعیل جمالی است که در حاشیه جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس رونمایی شدند. 

استاندار فارس در این جلسه با بیان اینکه تامین اعتبار برای تکمیل یادمان شهدای گمنام در فارس در سال آینده باید در دستور کار سازمان برنامه و بودجه و معاونت عمرانی باشد، اعلام کرد: در حال حاضر ۲۵ یادمان شهدای گمنام در شهرستان‌ها بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و سایر پروژه‌ها در شهرستان‌ها نیز به تدریج و با تامین اعتبارات لازم، تکمیل خواهد شد.
عنایت الله رحیمی با اشاره به اینکه موضوع اصلی این شورا به همه دستگاه‌ها و نهادها مربوط است و همه به آن اعتقاد دارند، عنوان کرد: انجام هر اقدامی برای حفظ ارزش‌های دفاع مقدس ارج نهادن به پیشکسوتان این حوزه است که دارایی های ارزشمند جامعه به‌شمار می‌روند؛ همه دستگاه‌های اجرایی و عمومی باید آنچه را در اختیار دارند درزمینه ارزش‌های دفاع مقدس به کار گیرند و از هیچ اقدامی دریغ نکنند.

استاندار فارس تلاش‌هایی را که تا کنون به‌منظور تعیین شهدای شاخص استان، یادمان شهدای گمنام در شهرستان‌ها،  کسب رتبه برتر در برگزاری نکوداشت ایثارگران  و تالیف کتب و نشر آثار فرهنگی در استان فارس صورت گرفته است، ستود.

رییس شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس بر ضرورت برپایی نمایشگاه دائمی دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: این نمایشگاه افزون  بر ارزش معنوی، فرصتی برای گردشگری و درآمدزایی به‌شمار می‌رود؛ از همین رو دست‌اندر کاران این طرح از جمله شهرداری، میراث فرهنگی و سایر ذینفعان باید توجه ویژه‌ای به راه‌اندازی آن داشته باشند.

استاندار فارس به موضوع تاسیس پارک‌موزه دفاع مقدس در ۱۲ شهرستان فارس نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در اجرای این طرح مقدماتی همچون برگزیدن مراکز شهرستان هایی که دارای تعداد بیشتر شهدا درمقایسه‌با جمعیتشان هستند و همچنین وجود اراضی دولتی در این شهرستان‌ها توجه شود.

رحیمی ابراز امیدواری کرد با وجود انقباضی بودن بودجه سال آینده دولت، شرایط به گونه ای باشد که اعتبارات لازم در حوزه دفاع مقدس تامین شود.

استاندار فارس همچنین درباره توسعه موزه دفاع مقدس بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق و تقصیم وظایف مشخص برای همه دستگاه‌های متولی و همکار تاکید کرد.

سرخط اخبار استان‌ها