بارش ها در کهگیلویه و بویراحمد ادامه می یابد

یاسوج- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: آخرین تصاویر ماهواره ای و رادار هواشناسی حاکی از دامنه فعالیت سامانه اخیر و ادامه بارش ها تا بعد از ظهر یکشنبه در این استان است.

 ولی بهره مند روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سامانه بارشی به تناوب تقویت و تضعیف خواهد شد و سبب بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید، در ارتفاعات و مناطق سردسیری بارش برف می شود.

وی افزود: بعد از ظهر فردا از فعالیت این سامانه کاسته می شود و بارش های پراکنده رخ خواهد داد  به تدریج از جو استان خارج خواهد شد.

بهره مند عنوان کرد: برای روز دوشنبه در کهگیلویه و بویراحمد نیز  شاهد کاهش دما خواهیم بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: اختلال در تردد جاده ای به دلیل لغزندگی و کاهش دید افقی و بارش برف در ارتفاعات و برخی مناطق سردسیری محتمل است که توصیه می شود افراد از تردد غیر ضروری به ویژه در محور های ارتباطی بپرهیزند.

بهره مند بیان کرد: ظرف ۲۴ ساعت گذشته گرمترین و سردترین نقاط کهگیلویه و بویراحمد به ترتیب امامزاده جعفر ۱۹.۴ و یاسوج ۵.۴ درجه سانتی گراد بوده اند.

 میانگین میزان بارش باران در استان در سال زراعی ۱۳۹۸-۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹۰ میلیمتر کاهش یافته است.

دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران کهگیلویه و بویراحمد را در سال زراعی ۹۷ و ۹۸ از نظر میانگین بارندگی استان‌ها در رتبه دوم پربارش ترین ها اعلام کرد.

بارش سال زراعی گذشته (۹۷-۹۸) ۸۹۱ میلیمتر بوده است.

کهگیلویه و بویراحمد با ۷۲۳ هزار نفر جمعیت یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.

این استان یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =