۲۸ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۴
کد خبرنگار: 2291
کد خبر: 83638128
۰ نفر

برچسب‌ها

وضعیت ایمنی مدارس تهران بسیار بد است

تهران- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه وضعیت ایمنی مدارس پایتخت بسیار بد است، گفت: حدود ۷۰ درصد ساختمان‌های مدارس تهران بیش از ۲۰ سال عمر دارند.

به گزارش ایرنا، محسن هاشمی روز شنبه در گردهمایی ۱۵۰۰ مدیر مدرسه شهر تهران در برج میلاد توضیح داد: در شهر تهران فعالیت های زیادی انجام شده است و در مواردی از دولت در برخی موارد بیشتر هزینه کرده ایم ولی متاسفانه نسبت به آموزش و پرورش که رکن اصلی فرهنگ هر جامعه‌ای است کوتاهی شده است.

وی با بیان اینکه ۱۳ هزار مدرسه در استان تهران و چهار هزار مدرسه در پایتخت وجود دارد، تصریح کرد: وضعیت مدارس در سراسر کشور بهتر از تهران است.

به گفته هاشمی، حتی وضعیت مدارس در شهرستان های استان تهران نیز بهتر از مدارس پایتخت است چرا که عمر مدارس آنها کمتر از ۲۰ سال است.

وی تصریح کرد: در تهران نزدیک به ۷۰ درصد مدارس وضعیت خوبی ندارند و لازم است با کمک شورای شهر و شهردار تهران همانگونه که در طرح تفصیلی دیده شده است، اقدامات لازم صورت بگیرد.

به گفته رئیس شورای شهر تهران، در میان ۳۱ استان، تهران مقام سی‌ام در وضعیت ایمنی مدارس را دارد.

هاشمی گفت: گفته می شود در قالب طرح مدارس آماده، دانش‌آموزان آموزش مقابله به بحران های طبیعی می خواهند ببینند اما مدرسه‌ای که با یک توفان و یا زلزله می ریزد، دانش‌آموزی نمی‌ماند که بخواهد از اپلیکیشن مدرسه آماده استفاده کند.

وی ادامه داد: افزایش ایمنی زیر ساخت های مدارس توجه ویژه دولت را برای حرکت در این جهت را می طلبد و ما هم در مدیریت شهری به این امر کمک خواهیم کرد.

هاشمی تصریح کرد: مسائل و وضعیت روانی جامعه اهمیت زیادی دارد که در اپلیکیشن شهر آماده نیز این موضوع  دیده شده است و از سوی دیگر نقش مدیران مدرسه در این موضوع اهمیت زیادی دارد و باید به این مورد توجه ویژه ای شود.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به عملکرد رسانه ملی گفت: رسانه ملی ما بعضاً دستوری و از بالا به پایین عمل می‌کند در این موارد از لحاظ روانی به خوبی عمل نمی‌کند در همین حوادث اخیر هم افراط و تفریط شد؛ اینکه به حوادث کرمان توجه جدی نشد و حرفی زده نشد و در مورد برخی حوادث آن قدر پمپاژ هیجان و احساسات شد که می‌تواند اثر معکوس بگذارد.

وی ادامه داد: مباحث روانی اولین نکته در بحران است اما مورد دیگری که همه به آن توجه می‌کنیم بحث زیرساخت هااست. 

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: مدیریت شهری در حوزه مدیریت بحران دارای زیرساخت های مناسبی است که در طول دو سال گذشته هم هر کجا مشکلی داشتیم با مصوبات شورا به دستور شهردار فوراً در مناطق مختلف حضور پیدا کردیم.

وی خاطرنشان کرد: لازم است ارتباط قوی و سیستماتیک بین شهرداری و آموزش و پرورش برقرار کنیم تا بتوانیم در مسیر اپلیکیشن شهر آماده نسبت به حل مشکلات زیرساختی شهر تهران به همراه آموزش اقدام کنیم.

هاشمی به بحران ها و حوادث اخیر کشور نیز اشاره کرد و گفت: بحران‌های این روزها شبیه بحران‌های سال‌های آخر جنگ تحمیلی است و آن زمان اعتماد عمومی زیاد بود اما در شرایطی هستیم که به دلیل بدعهدی های آمریکا و کار سخیف برجام و مجموعه‌ای که بر شرایط کشور حاکم شد راه حل کوتاه مدتی به نظر نمی‌آید که داشته باشیم اما در میان مدت قرار است با توجه به اوامر مقام معظم رهبری مسیر افزایش مقاومت را دنبال کنیم تا بتوانیم به شرایط عادی بازگردیم.

رئیس شورای شهر تهران در بخش دیگری از سخنانش با سردار جلالی رئیس پدافند غیرعامل کشور که گفته بود باید از مدارس کره شمالی الگو بگیریم، شوخی کرد و گفت: بهتر است که به ژاپن هم سفر کنیم که البته حتماً سفر کرده اید و از خاطرات آنجا هم مطالبی می گفتید؛ سخنان شما ما را ترساند و طرح مدرسه آماده شامل این موارد نمی شود.

وی با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: از مدیران مدرسه عذرخواهی می‌کنم چرا که شهر تهران نسبت به مسائل آموزش و پرورش و مخصوصاً زیرساخت‌های آموزشی کوتاهی کرده اند و سعی کرده ایم این کوتاهی که در سال‌های گذشته انجام شده است جبران کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =